Foto: AFP/Scanpix/LETA

Norvēģija Ukrainai nodevusi aptuveni 160 bruņotu mērķu iznīcināšanai piemērotas raķetes "Hellfire" ar palaišanas iekārtām un vadības blokiem, vēsta raidsabiedrības BBC krievu valodas dienests.

To Ukrainas sabiedroto valstu aizsardzības ministru sanāksmes laikā militārajā bāzē Ramšteinā (Vācija) atklājis Norvēģijas aizsardzības ministrs Bjorns Arilds Grams.

"Tas ir ierocis, ko lūdza Ukraina, un tas noderēs cīņā pret Krievijas okupācijas spēkiem," uzsvēris ministrs, papildinot, ka raķete ir viegli vadāma un efektīva kā pret sauszemes, tā jūras mērķiem.

"Hellfire" ir ASV izstrādāta vadāmā prettanku raķete, ko var palaist no gaisa, sauszemes un jūras platformām. Ukraina saņēmusi raķetes ar pārvietojamām sauszemes palaišanas iekārtām. "Hellfire" spēj sasniegt līdz astoņus kilometrus tālus mērķus, kuriem nav jābūt tiešā operatora redzamības zonā.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!