Foto: EPA/Scanpix/LETA

Gruzijas tiesa pirmdien noraidījusi bijušā prezidenta Mihaila Saakašvili lūgumu veselības stāvokļa dēļ atlikt viņam piespriestā cietumsoda izciešanu.

55 gadus vecais Saakašvili kopš pagājušā gada atrodas slimnīcā, kur viņš nonāca pēc 50 dienas ilgā badastreika.

2018. gadā Saakašvili aizmuguriski tika piespriests sešu gadu cietumsods par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, taču cilvēktiesību aizstāvji uzskata, ka spriedums ir politiski motivēts.

2021. gadā dažas dienas pēc tam, kad Saakašvili slepeni atgriezās Gruzijā, viņš tika aizturēts.

Neilgi pirms šodienas tiesas lēmuma Saakašvili ārsts paziņoja, ka kritiskas svara samazināšanās dēļ bijušā prezidenta dzīvība ir apdraudēta.

Viņa advokāts aģentūrai AFP piektdien pavēstīja, ka kopš Saakašvili apcietināšanas 2021. gada oktobrī viņa svars samazinājies no 115 līdz 68 kilogramiem.

Tomēr Gruzijas varasiestādes apgalvo, ka bijušajam prezidentam ieslodzījumā ir nodrošināta pienācīga veselības aprūpe un ka viņa tiesības tiek ievērotas.

Eiropas Padome ir aicinājusi Tbilisi atbrīvot Saakašvili, atzīstot, ka viņš ir politieslodzītais, kas iestājas pret Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu.

Arī starptautiskā cilvēktiesību aizstāvju organizācija "Amnesty International" paziņojusi, ka Saakašvili turēšana ieslodzījumā ir "acīmredzama politiskā atriebība".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!