Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Saskaņā ar jaunāko ASV pētījumu Ukrainā ir nogalināti vai ievainoti vairāk nekā 220 000 Krievijas karavīru un algotņu, atklājis Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Voless, kuru citē "Sky News".

Voless arī apstiprināja, ka pirmie britu tanki ir ieradušies Ukrainā, taču sacīja, ka "vēl ir jāveic diezgan daudz apmācību", pirms Ukrainas spēki būs gatavi tos izmantot kaujā. Apvienotā Karaliste Ukrainai ir piešķīrusi 14 tankus "Challenger 2". Tie darbosies kopā ar vācu "Marder" kājnieku kaujas mašīnām brigādē vai kaujas grupā, kas tiek komplektēta, lai apvienotu dažādus ieročus.

"Tajā pašā laikā viņu [Ukrainas militārajai] vadībai ir jātrenējas un jāmācās kaujas brigādes vai kaujas grupas līmenī - jācīnās NATO vai rietumu veidā," sacīja Voless. "Tas ir diezgan svarīgi. Es nevaru spekulēt par to, kad, kur un kā [Ukrainas] ofensīva varētu notikt, taču domāju, ka nav noslēpums, ka Ukraina vēlas sākt Krievijas spēku atvilkšanas procesu konfliktā."

Runājot par Krievijas izredzēm, Lielbritānijas aizsardzības ministrs paziņojis, ka prezidenta Vladimira Putina karaspēks nav panācis "gandrīz nekādu progresu" un "cieš milzīgus zaudējumus". "Krievijas spēkiem pašlaik ir dažas patiešām nozīmīgas un dziļas sistēmiskas problēmas viņu centienos. Jaunākie ASV novērtējumi, ko esmu redzējis, tagad liecina par vairāk nekā 220 000 bojāgājušo vai ievainoto," sacīja Voless.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!