Foto: TASS/Scanpix/LETA

Čečenijas prokremliskais līderis Ramzans Kadirovs devis policijai rīkojumu šaut uz antisemītisku grautiņu dalībniekiem, vēsta Krievijas mediji.

Kaimiņos esošās Dagestānas Republikas galvaspilsētas Mahačkalas lidostā vairāki simti vai pat tūkstotis cilvēku svētdienas vakarā pirms Telavivas reisa ierašanās sarīkojot antisemītisku grautiņu. Lidostu sagrābušie dauzoņas izkliedza pret Izraēlu vērstus saukļus un pieprasīja, lai no reģiona tiktu padzīti ebreji.

Grautiņos tika ievainoti vairāk nekā 20 cilvēki un 83 aizturēti, ziņoja Dagestānas amatpersonas.

Čečenijā un Dagestānā lielākā daļa iedzīvotāju ir musulmaņi.

Krievijas ziņu aģentūra "RIA Novosti" vēstīja, ka Kadirovs reģiona valdības sēdē paziņojis, ka visi, kas piedalīsies nekārtībās, tiks aizturēti un ieslodzīti.

Pretošanās gadījumā policistiem būtu jāizdara trīs brīdinājuma šāvieni, bet ceturto reizi jāšauj galvā, ja persona joprojām pārkāpj likumu, sacījis Kadirovs, uzsverot, ka tā ir viņa pavēle.

Varasiestāžu sniegtā informācija liecina, ka antisemītiski incidenti notikuši arī citos Ziemeļkaukāza reģionos, kur vairākums iedzīvotāju ir musulmaņi. Avioreisi no Telavivas pagaidām novirzīti uz citām Krievijas lidostām drošākos reģionos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!