Foto: RIA Novosti/Scanpix

Armēnija trešdien paziņoja, ka uz laiku aptur Krievijas propagandas medija "Sputnik" vietējās filiāles raidīšanas licenci, kā iemeslu minot tā "ironiskos un aizvainojošos" iztekumus par Armēniju.

Armēnijas televīzijas un radio komisija paziņoja, ka "Sputnik Armenia" raidorganizācijas "Tospa" licence tiek apturēta uz 30 dienām pēc prokremliskā programmas vadītāja Tigrana Keosajana izteikumiem.

Keosajana novembrī paustie uzskati neatbilst tam, ko "politisks komentētājs, programmas vadītājs un citas valsts pilsonis" ir "morāli tiesīgs" sacīt, piebilda komisija. Šie izteikumi noveda pie otrdien pieņemtā lēmuma par licences apturēšanu.

Keosajans arī atbalstījis "nelikumīgas darbības", pavēstīja komisija, nesniedzot sīkāku skaidrojumu.

Keosajana sieva ir Margarita Simonjana – Kremļa propagandas telekanāla RT galvenā redaktore un Krievijas prezidenta Vladimira Putina piekritēja.

"Sputnik" darbojas vairākās valstīs kā radiostacijas vai tīmekļa vietnes un tiek apsūdzēts Kremļa dezinformācijas izplatīšanā. Eiropas Savienība, Lielbritānija un Kanāda aizliedza "Sputnik" neilgi pēc Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā sākuma 2022.gada februārī.

Armēnijas televīzijas un radio komisija citā lietā ir piespriedusi šim propagandas medijam 1200 ASV dolāru naudassodu par izteikumiem, kas "neatbilda patiesībai" un varēja "izraisīt paniku" Armēnijā.

Armēnija ir tradicionāla Krievijas sabiedrotā, bet abu valstu attiecības ir pasliktinājušās, kopš Azerbaidžāna septembrī ieņēma Kalnu Karabahu, kuru gadu desmitiem bija kontrolējuši armēņu separātisti. Erevāna uzskata, ka Krievijas spēki nav centušies apturēt Azerbaidžānas ofensīvu Kalnu Karabahā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!