Foto: Kadrs no video

Ceturtdienas rītā neveiksmi cietis okupantu uzbrukums Ukrainas spēku pozīcijām Siņkivkā pie Kupjanskas, liecina Ukrainas Sauszemes spēku komandiera Oleksandra Sirska izplatīts video.

Neveiksmīgā uzbrukuma rezultātā okupanti zaudējuši vienu tanku, trīs kājnieku kaujas mašīnas un 30 karavīrus. Vēl viens tanks bojāts un 10 okupanti ievainoti, ziņo portāls "Liga".

Video tehnikas zaudēšanas kadri sākas no 1.30 laika atzīmes.

Ukrainas armijas Ģenerālštābs rīta ziņojumā par aizvadīto diennakti frontē informēja, ka Kupjanskas virzienā atvairīti deviņi okupantu uzbrukumi.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrain cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī citos kara noziegumos. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!