Foto: Kadrs no video

Pie Avdijivkas Ukrainas spēki iznīcinājuši smago ugunsmetēja sistēmu "Solncepek", kas, detonējot, gaisā izveidojusi lielu dūmu "sēni", liecina Ukrainas Sauszemes spēku preses centra publicēts video.

Video redzams, kā ieroču sistēma deg sniegotos laukos pie Avdijivkas. Tad seko iespaidīgs sprādziens un izveidojas dūmu mutuļi.

Okupantu "Solncepek" iznīcināts ar FPV dronu, paziņojusi specvienība "Omega".

Par vēl viena "Solncepek" iznīcināšanu otrdien atskaitās arī Speciālo operāciju spēki. Šis ugunsmetējs pamanīts no novērošanas drona valsts dienvidos, bet likvidēts ar sistēmas HIMARS raidītu raķeti.

"Solncepek" (TOS-1A) ir uzlabota versija Krievijas smagajai ugunsmetēja sistēmai "Buratino" (TOS-1). Tas tiek uzskatīts par vienu no biedējošākajiem mūsdienu kara ieročiem, dažkārt raksturots kā "elle zemes virsū".

Ukrainā šo ieroču izmantošana fiksēta vismaz kopš 2022. gada maija.

Septiņdesmitajos gados PSRS izstrādātais ierocis sastāv no šasijas un stobriem, caur kuriem tiek šauti nevadāmi reaktīvie lādiņi. Šāviņš satur aizdedzinošu vai termobārisku vielu. Trāpījuma laikā degošā viela izplatās aerosola veidā un šis gāzes mākonis uzsprāgst.

Modernizētās "Buratino" versijas "Solncepek" Krievija iepriekš izmantojusi karā Sīrijā. Šīs sistēmas Ukrainā pamanītas jau pirms pilna mēroga iebrukuma, kā arī pēc 24. februāra.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās 2022. gada 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrain cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī citos kara noziegumos. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!