Foto: Imago/Scanpix/LETA

Lielbritānija piedāvājusi Vācijai risinājumu jautājumā par tālas darbības raķetēm "Taurus", par kuru piegādi Ukrainai Berlīne līdz šim nav spējusi pieņemt pozitīvu lēmumu, vēsta vācu laikraksts "Handelsblatt".

Londonas piedāvājusi Berlīnei šīs raķetes eksportēt uz Lielbritāniju, kas britiem dotu iespēju Ukrainai piegādāt vairāk savas spārnotās raķetes "Srorm Shadow", žurnālisti uzzinājuši no vārdā neminētiem diplomātiem un valdības locekļiem.

KIjiva jau sen vēlas iegūt "Taurus", tomēr Vācijas valdība līdz šim nav piekritusi šī ieroča eksportam uz Ukrainu. Vācijas parlamentārieši pauduši bažas, ka nododot "Taurus" Ukrainai, pati Vācija paliks bez šī resursa, ko neesot iespēja saražot. "Taurus" ražotājs "Taurus Systems BmbH" gan to noliedza, uzsverot, ka var īsā laikā atsākt šo raķešu ražošanu.

"Taurus" KEPD-350 raķete tiek izskatīta par vienu no modernākajām Vācijas spēku rīcībā esošajām ieroču sistēmām. Piecus metrus garā raķete sver 1,4 tonnas un tiek palaista no kaujas lidmašīnām.Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!