Foto: AP/Scanpix/LETA

Vācijas valdības koalīcijas partneru "zaļo" un liberālās Brīvo demokrātu partijas (FDP) politiķi pastiprina spiedienu uz Vācijas kancleru Olafu Šolcu, lai viņš piekristu piegādāt Ukrainai raķetes "Taurus".

"Mums būtu ātri jāpiegādā raķetes "Taurus"," laikrakstā "Süddeutsche Zeitung" paudusi "zaļo" Bundestāga frakcijas līdere Katrīna Gēringa-Ekarte. Politiķe uzsvēra, ka Vācijai ir jānovērtē, vai tā rīkojusies atbilstoši solītajam. "Un mēs esam apsolījuši, ka nodrošināsim visu, ko varam un kas Ukrainai ir vajadzīgs. "Taurus" ir tas, kas mums ir un kas Ukrainai tagad ir vajadzīgs," norādīja Gēringa-Ekarte.

Līdzīgu viedokli pauda arī FDP Bundestāga frakcijas vadītājs Kristiāns Dirs. "Es domāju, ka būtu saprātīgi un pareizi atbalstīt Ukrainu ar raķetēm "Taurus"," laikrakstam norādīja Dirs, piebilstot, ka Ukrainai ir nepieciešama militāra palīdzība, lai aizsargātos pret Krieviju.

Ukraina pagājušā gada maijā oficiāli pieprasīja Vācijas valdībai raķetes "Taurus". Ar šīm raķetēm var ļoti precīzi trāpīt mērķiem līdz pat 500 kilometru attālumā.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien televīzijas kanālā ARD atkārtoti pauda nožēlu, ka Vācija nav gatava piegādāt Ukrainai "Taurus".

Neskatoties uz Ukrainas lūgumiem, Šolcs līdz šim ir noraidījis "Taurus" piegādi Ukrainai, acīmredzot bažījoties, ka iespējamā Vācijas raķešu izmantošana uzbrukumos Krievijas teritorijā varētu saasināt konfliktu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!