Foto: EPA/LETA

Gruzijas valdošā partija "Gruzijas sapnis" kongresā ceturtdien premjera amatam atbalstījusi partijas līderi Irakliju Kobahidzi, kas cita starpā ir pazīstams ar savu skeptisko nostāju pret Rietumiem.

Kobahidze iepriekš izteicies, ka Eiropa un ASV grib Gruziju ievilkt Krievijas-Ukrainas karā, un viņa izvirzīšana premjera amatam Rietumos daudzos izsauks neizpratni.

45 gadus vecā politiķa virzīšana premjera amatam vairo aizdomas, ka "Gruzijas sapnis" Kaukāza valsti orientē Krievijas virzienā.

"Iraklijam Kobahidzem ir kongresa mandāts kandidēt uz premjera amatu," forumam sacīja līdzšinējais valdības vadītājs Iraklijs Garibašvili, kas pirmdien paziņoja par atkāpšanos no amata.

Pārbīdes valdībā notiek mēnesi pēc ietekmīgā oligarha Bidzinas Ivanišvili atgriešanās politikā.

Ivanišvili – valsts bagātākajam cilvēkam, kas pie turības ticis Krievijā – līdz šim nebija oficiāla politiskā amata.

Decembrī viņš kļuva par "Gruzijas sapņa" goda priekšsēdētāju, un analītiķi jau tad prognozēja, ka tas iezīmē gaidāmās politiskās pārmaiņas.

Oligarhu varas ierobežošana ir viena no vairākām prasībām, ko Eiropas Savienība izvirzījusi Gruzijai, lai tā varētu panākt progresu Eiropas integrācijas ceļā.

Parlamenta vēlēšanas Gruzijā gaidāmas oktobrī. Līdzšinējais premjers, kas tagad stājies Kobahidzes vietā partijas vadībā, solījis vest partiju uz "pārliecinošu uzvaru".

Kobahidze no 2016. līdz 2019. gadam bija parlamenta spīkers.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!