Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Kopš Pakistānas valdības paziņojuma pagājušajā gadā par nelegālo migrantu deportēšanu Pakistānu pametuši aptuveni pusmiljons afgāņu, piektdien paziņojusi ANO.

Varasiestāžu izdarītā spiediena dēļ lielākā daļa šo cilvēku oktobrī un novembrī atgriezās Afganistānā, paziņoja ANO Humāno jautājumu koordinācijas birojs (OCHA). Vairāk nekā 60% no migrantiem, kas atgriezušies Afganistānā, ir jaunāki par 18 gadiem.

ANO dati liecina, ka kopš novembra robežas šķērsošanas gadījumu skaits ir atkal stipri sarucis.

Pakistānas valdība oktobra sākumā paziņoja, ka tā deportēs bēgļus, kuriem nav uzturēšanās atļaujas, nosakot 1.novembri par brīvprātīgās repatriācijas beigu termiņu. Rīkojums bija galvenokārt vērsts pret afgāņiem, kas ieradušies Pakistānā, bēgot no talibu režīma savā valstī.

Afgāņi veido lielāko nelegālo migrantu grupu Pakistānā. Valdības dati liecina, ka oktobra sākumā Pakistānā bija aptuveni 4,4 miljoni afgāņu. Aptuveni 1,7 miljoniem afgāņu nebija dokumentu, kas ļautu dzīvot Pakistānā.

Palīdzības organizācijas aicinājušas aktīvāk atbalstīt ģimenes, kas atgriezušās Afganistānā, kur valda humānā krīze un smagi ekonomiskie apstākļi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!