Jaunas ēras sākums – "EX30" ir pirmais "Volvo" elektromobilis, kas šajā kompānijā tapis no baltas lapas. Tas ir simtprocentīgs elektroauto, kas radīts, nevis pielāgojot jau ražošanā esošus modeļus, bet izstrādājot to no nulles. Tas jau ir pamanīts arī nozares speciālistu vidū un ticis iekļauts "Eiropas Gada auto 2024" septiņu finālistu sarakstā.

Elektroauto ēra ir pavērusi jaunus iespēju apvāršņus šo spēkratu izstrādātājiem. Ja agrāk jaudas rādītāji virs 300 vai 400 ZS bija tikai ekskluzīvu spēkratu privilēģija, tad mūsdienās tas ir tikai sākums. Elektromotori spēj dāvāt satriecošu jaudu un griezes momentu, kas pieejams bez nekādām "turbo bedrēm" vai aizturēm – "gāzi grīdā", un jūti momentānu atdevi šai rīcībai.

"Volvo EX30", neskatoties uz saviem kompaktajiem gabarītiem, ir īsts nezvērs, bāzes versijā tas aprīkots ar vienu elektromotoru un piedāvā 272 ZS jaudu. Savukārt dārgākajā komplektācijā ar diviem elektromotoriem un visu riteņu piedziņu tam ir 427 ZS! 100 km/h tas spēj sasniegt 3,6 sekundēs, kas ir straujāk nekā, piemēram, 601 ZS jaudīgajam "BMW i5 M60".

Vēl viens iemesls, kādēļ "EX30" var uzskatīt par jaunas ēras sākumu, ir tā cena – bāzes versijā šis auto maksās 38 850 eiro, un tas turpmāk ļaus "Volvo" virzienā skatīties arī klientiem, kuri agrāk domāja, ka jauns "Volvo" tiem nav pa kabatai un tā vietā izvēlējās, piemēram, "Peugeot", "Opel" vai "Volkswagen".

Ja jau jauns, tad jauns – arī salonā "EX30" ir unikāls auto. Pirmkārt, liela daļa tajā izmantoto materiālu ir otrreizēji pārstrādāti; tas gan nenozīmē, ka tie būtu nekvalitatīvi. Pamata funkciju pārvalde ir uzticēta vertikālajai planšetei priekšējā panelī, audio sistēmas skaļruņi no durvīm ir pārcēlušies uz priekšējo paneli, gluži kā televizoru papildu skandām. Pateicoties šādam risinājumam, ir vairāk vietas mantu novietnēm durvīs.

Ar pilnu uzlādi "Volvo EX30" atkarībā no versijas un braukšanas apstākļiem spēj veikt no 344 km līdz pat 660 km.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !