Fоtо: Shutterstock

Šī gada pirmajos septiņos mēnešos Latvijā reģistrēts par 14% vairāk motociklu nekā šajā laika periodā pirms gada. Vairumā gadījumu motociklus iegādājušās privātpersonas, un šogad populārāko moto zīmolu saraksta 1. vietā ierindojusies "Honda", liecina "Citadele Leasing" apkopotā informācija.

Pirmajos septiņos mēnešos Latvijā piereģistrēti 872 jauni motocikli ar 125 vai vairāk kubikcentimetru dzinējiem, kas ir par 14% vairāk nekā pērn. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, lielāku darījumu skaitu veikušas gan privātpersonas, gan juridiskas personas. No kopējā reģistrāciju apjoma privātpersonu darījumi veido 61%, savukārt 68% no līzinga darījumiem finansējis "Citadele Leasing".

Šogad par pieprasītāko zīmolu motociklu klasē kļuvusi "Honda", kas šajā pašā laika posmā pirms gada bija 3. iecienītākā marka Latvijā. 2. vietu saglabājusi "Yamaha", bet BMW no līderpozīcijas atkritis uz 3. pozīciju.

Populārāko marku četriniekā iekļuvuši arī KTM motocikli, aiz kuriem tādi zīmoli kā "Kawasaki" un "Ducati".

Iecienītāko motociklu modeļu topā ir 4 izteikti populāri spēkrati – "Yamaha XTZ 690", kas šogad iegādāts 34 reizes, kā arī "Yamaha MTN 690" (32), "BMW R1250GS Adventure" (31) un "Honda CB650RA" (31).

"Tuvojoties moto sezonas noslēgumam, arvien vairāk motocikli tiks ieziemoti un novietoti garāžās. Kā rāda iepriekšējo gadu tirgus tendences, moto mīļotāji, kuri domā par jauna motocikla iegādi, sezonas beigās var atrast izdevīgākus piedāvājumus gan otrreizējā, gan jaunu motociklu tirgū. Motociklu cenas mēdz būt zemākas tieši rudens – ziemas sezonā, bet augstāko punktu tās sasniedz pavasara sākumā," teic Ģirts Glāzers, "Citadele Leasing" valdes priekšsēdētājs.

Elektromotoru kategorijā pieprasījums saglabājies līdzīgs kā pērn – šogad iegādātas 28 vienības, ieskaitot motorollerus un tehnikas vienības ar dzinēja tilpumu zem 125 kubikcentimetriem.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !