Foto: Shutterstock

Igaunijā esošos automobiļus ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm sešu mēnešu laikā būs jāpārreģistrē Igaunijā vai jāizved no valsts, ceturtdien nolēma Igaunijas valdība.

Iekšlietu ministrs Lauri Lēnemetss pēc valdības sēdes žurnālistiem teica, ka no 13. septembra transportlīdzekļiem ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm ir aizliegts iebraukt Igaunijā.

"Tomēr, ja runa ir par transportlīdzekļiem ar Krievijas numura zīmēm, kas jau atrodas Igaunijā, nekādas izmaiņas likumā attiecībā uz tām netiks veiktas, bet tiks izpildīts spēkā esošais tiesiskais regulējums," viņš sacīja.

Ministrs paskaidroja, ka Igaunijas iedzīvotājiem saskaņā ar likumu ir pienākums piecu dienu laikā Igaunijā reģistrēt transportlīdzekli, ko viņi savām vajadzībām ieveduši Igaunijā no citas valsts. Citu valstu piederīgajiem jāpārreģistrē savs transportlīdzeklis, kad tas Igaunijā lietots vienu gadu. Tāpēc transportlīdzekļiem ar Krievijas numura zīmēm jau sen bija jābūt reģistrētiem Igaunijas reģistrā, viņš piebilda.

Tagad visiem transportlīdzekļu ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm īpašniekiem sešu mēnešu laikā ir jāpārreģistrē savs transportlīdzeklis Igaunijas reģistrā vai arī jāizved tas uz Krieviju. Reģistrējot transportlīdzekli, ir jāsamaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN) un muitas nodoklis. Piemēram, par automašīnu, kas maksā 20 000 eiro, nodoklis ir gandrīz 2000 eiro, bet PVN – 4400 eiro, informēja Lēnemetss.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!