Foto: Shutterstock
Krievijā reģistrētu transportlīdzekļu reģistrācija Latvijā ir pieļaujama līdz šā gada 14. februārim, pēc šī datuma reģistrācija vairs nebūs atļauta. Sākot ar 15. februāri, Latvijā būs liegts uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Gadījumā, ja transportlīdzeklis netiks reģistrēts Latvijā vai tas neizbrauks no Latvijas un ja tiks konstatēta tā neatļauta izmantošana ceļu satiksmē, transportlīdzekli konfiscēs. Plānots, ka konfiscētos transportlīdzekļus nodos Ukrainai, tādējādi sniedzot atbalstu Ukrainai cīņā ar agresorvalsti.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā laika periodā no šā gada 1. janvāra līdz 31. janvārim pārreģistrēti 15 transportlīdzekļi, kas iepriekš bija reģistrēti Krievijā, aģentūrai LETA pavēstīja CSDD pārstāvji.

Tādējādi līdz šim brīdim no pagājušā gada novembra Latvijā ir pārreģistrēti 46 iepriekš Krievijā reģistrēti transportlīdzekļi, atzīmē CSDD.

Savukārt starp pārreģistrētajām automašīnām ir gan "Mercedes-Benz", "Jaguar", "Kia", "Volkswagen", "Jeep", "Land Rover", gan arī citu marku automašīnas.

Savukārt iepriekš CSDD pārstāvji skaidroja, lai Krievijā reģistrētu transportlīdzekli varētu pārreģistrēt Latvijā, tam ir jāatbilst vairākiem kritērijiem.

"Pirmkārt, transportlīdzeklim ir jābūt atbilstības sertifikātam par atbilstību Eiropas Savienības (ES) prasībām. Piemēram, Krievijas tirgum paredzētie transportlīdzekļi nereti tiek aprīkoti ar motoriem, kuru emisijas klase ir zemāka, nekā nosaka ES prasības. Šādu transportlīdzekļu reģistrācija Latvijā nebūs iespējama," uzsvēra CSDD pārstāvji.

Tāpat, pēc CSDD skaidrotā, personām, kuras vēlas reģistrēt transportlīdzekli Latvijā, jābūt atbilstoši sakārtotai uzturēšanās un muitas dokumentācijai, kas daudzos gadījumos nav iespējams.

LETA jau ziņoja, 2023. gada novembra sākumā Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz liegt Latvijā uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Grozījumi likumā stājās spēkā 2023. gada 15. novembrī.

Likums nosaka, ka Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu īpašniekam būs jāreģistrē transportlīdzeklis vai jāizved tas no Latvijas ne vēlāk kā līdz 2024. gada 14. februārim. Vienlaikus Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu izmantošana ceļu satiksmē Latvijā ir pieļaujama, ja persona Latvijas teritoriju šķērsos tranzītā, taču Krievijā reģistrētais transportlīdzeklis var šķērsot Latvijas teritoriju tranzītā tikai vienu reizi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!