Foto: Publicitātes foto

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja uzvaru noslēdzošajā Eiropas čempionā posmā Vācijā un kļuva par šo sacensību seriāla vicečempionu, informē sportista komanda.

Baumanim Esteringas trasē jau treniņbraucienos izdevās demonstrēt lielu ātrumu. Tas nekur nezuda arī sacensību apstākļos. Pirmajā braucienā vasarīgos un sausos apstākļos latvietis uzvarēja savā braucienā ar vairāk nekā divu sekunžu rezervi pār Peteru Hedstromu, kas ļāva kopējā ieskaitē sasniegt trešo labāko rezultātu.

Otrajā braucienā konkurence bija ievērojami stiprāka, jo satikās pirmā brauciena pieci ātrākie braucēji. Arī tas neapturēja Baumani no finiša sasniegšanas priekšā sezonas līderim Antonam Marklundam un talantīgajam Patrikam O'Donavanam. Absolūtajā ieskaitē Hedstroms bija ātrāks.

Kuplo latviešu fanu pulku, kas devās uz trasi atbalstīt Baumani, latviešu sportists turpināja priecēt arī svētdien. Lai gan absolūtajā ieskaitē ātrākais bija Renē Minnihs, jau trešo braucienu pēc kārtas Baumanis uzvarēja cīņā ar saviem tiešajiem konkurentiem un pakāpās uz līderpozīciju trīs braucienu summā.

Bez liekas drāmas izdevās iztikt arī noslēdzošajā kvalifikācijas braucienā, finišu sasniedzot starp Marklundu un O'Donavanu. Otrā vieta ļāva Baumanim nopelnīt papildus divus punktus čempionāta kopvērtējumā, kā arī nodrošināt pirmo starta rindu pusfināla braucienam.

Meistarīgi kontrolēts temps ar džokera atlikšanu uz pēdējo apli ļāva Baumanim uzvarēt savā pusfināla braucienā, finišējot 1,6 sekundes priekšā Enzo Idem. Zīmīgi, ka latvietis bija četras sekundes ātrāks par pirmā pusfināla uzvarētāju Hedstromu.

Arī finālā viss ritēja pēc vēlamā plāna. Labākā starta reakcija starp visiem sešiem finālistiem ļāva pirmo līkumu izbraukt kā līderim. Vadības groži nevienam konkurentam netika dāļāti. Aizmugurē esošais O'Donavans atstatumu nespēja samazināt, finišējot otrajā vietā.

Pateicoties uzvarai sezonas atklāšanas posmā Ungārijā un vēl vienam panākumam Vācijā, Baumanis noslēdzis 2023. gada sezonu ar 86 punktiem, kas ļauj viņu kronēt par Eiropas vicečempionu. Sešus punktus vairāk guva Antons Marklunds, kurš Esteringā izstājās jau pusfinālā, taču par sezonas galveno pavērsiena punktu uzskatāma sezonas vidus fāze, kurā tiesneši bijuši saudzīgāki pret Marklundu.

"Ļoti atzīstami vērtējam savas jaunās komandas debiju ERX čempionātā. Esam vienīgie, kas ir uzvarējuši divos posmos un šeit gribas atzīmēt ka čempionātā sešos posmos bija pieci piloti, kuri kāpa uz augstākā pjedestāla pakāpiena, kas liecina par kārtīgu konkurenci bez atlaidēm. Komandas gars, saliedētība, puišu profesionalitāte ir visaugstākajā līmenī," komandu slavēja Baumanis.

"Raugoties uz sezonu kopumā, ļoti žēl, ka tiesneši mums divos posmos atņēma iespēju braukt finālā. Tas arī izšķīra čempiona titulu. Lai cik tas sāpīgi būtu, diemžēl laiku atpakaļ nevaram patīt. Bez šiem tiesnešu lēmumiem šīs dienas uzvara būtu ievērojami patīkamāka un graciozāka," uzsvēra sportists. "Parasti pēc uzvarām esmu ļoti priecīgs, taču šoreiz nebija tāda gandarījuma sajūta. Jānorij smags kumoss... Tiesneši Norvēģijas un Beļģijas posmos izlēma, kurš uzvarēs čempionātā. Šī uzvara veltīta manai meitiņai, kura tieši šodien nosvinēja četru gadu dzimšanas dienu."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!