Foto: Publicitātes foto

Prāmju uzņēmums "Stena Line", kas darbojas arī Latvijas tirgū, noslēdzis līgumu un iegādājies 49% akciju Marokas prāmju satiksmes uzņēmumā "Africa Morocco Link" (AML).

AML galvenais birojs atrodas Tanžerā, un uzņēmums nodrošina prāmju satiksmi maršrutā Tanžera–Alhesirasa, kas paredzēts kravu pārvadājumiem un tūrismam. Savukārt šovasar uzņēmums atklās jaunu ātrgaitas maršrutu starp Tanžeru un Tarifu, kurā plānots pārvadāt pasažierus un automobiļus.

"Mēs pastāvīgi meklējam veidus, kā paplašināt komercdarbību un rast jaunas iespējas, lai veicinātu uzņēmuma izaugsmi un spētu piemēroties mainīgajiem apstākļiem. Gibraltāra šaurumam ir stratēģiska nozīme pasažieru pārvadājumos starp Eiropu un Āfriku. Paredzam, ka tuvākajos gados Marokas rūpniecības un starptautiskās tirdzniecības izaugsmes ietekmē kravas pārvadājumu apjoms šajā reģionā, visticamāk, palielināsies," norāda "Stena Line" izpilddirektors Niklass Mortensons (Niclas Mårtensson).

Viņš arī piebilst, ka minētie Marokas maršruti, ostas un ar tiem saistītās nozares strauji attīstās, tāpēc tas ir gana interesants reģions, kurā darboties.

Darījums vēl jāapstiprina Marokas Konkurences padomei.

"Stena Line" ir viens no vadošajiem prāmju uzņēmumiem Eiropā ar 38 kuģiem un 18 maršrutiem Ziemeļeiropā, kas katru gadu nodrošina 26 000 reisu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!