Foto: LETA

Pret finanšu grūtībās nonākušās AS "Liepājas metalurgs" (LM) tiesiskās aizsardzības pasākumu (TAP) plānu, kas pirmdien, 26.augustā, iesniegts Liepājas tiesā, saņemti jau pirmie iebildumi.

Tiesā gan portālam "Delfi" atturējās konkretizēt, kurš iebildumus iesniedzis, un neatklāja saņemto pretenziju raksturu, vien norādīja, ka iebildumi kopā ar TAP nodoti tiesnesim, kam arī jāpieņem lēmums par lietas tālāku virzību.

Par LM administratoru ierosināts iecelt Haraldu Velmeru. Pēc publiski pieejamās informācijas, Velmers iepriekš bijis maksātnespējas procesa administrators tādos uzņēmumos kā  SIA "Argolats", kas iepriekš apsaimniekoja Latvijas 1.rokkafejnīcu Liepājā, rapšu apstrādes uzņēmumā "Baltic Holding Company", kā arī tādā uzņēmumā kā "Komunālceltnieks ANO" un citos.

Pagaidām lēmums par Velmera iecelšanu uzņēmuma TAP administratora amatā vēl nav pieņemts un nav arī izlemts par tālāko uzņēmuma TAP plāna virzību.

"Delfi" jau vēstīja, ka 20. augustā pēc kreditoru nolīgtā konsultanta "Prudentia Advisors" uzklausīšanas TAP pasākumu plāna pieņemšanu atbalstīja arī Ministru kabinets.

Tomēr, kā medijiem norādīja "Prudentia" vadošais partneris Kārlis Krastiņš, arī pēc TAP pasākumu plāna apstiprināšanas, redzot, ka tas netiek pildīts, kreditori jebkurā brīdī var pieprasīt "Liepājas metalurga" maksātnespēju.

LM tiesiskās aizsardzības plānā ietverti tādi pasākumi kā atsevišķu LM meitas kompāniju daļu pārdošana, atsevišķu uzņēmuma cehu atdalīšana un darbinieku skaita samazināšana.

Tāpat plānā paredzēts pārdot neizmantojamo kustamo un nekustamo mantu un, samazinot darbinieku skaitu, palielināt atlikušajiem darba samaksu par 95 latiem, pārtraukt "visāda veida sponsorēšanas aktivitātes, tai skaitā sporta un kultūras", bet Liepājas Ledus halli nodot nomā Liepājas pilsētas domei par 1 latu gadā.

Kā teikts uzņēmuma preses dienesta paziņojumā, visu šo darbību rezultātā LM aizvien nodrošinās ar darbu līdz 1900 strādājošo un visu esošo kreditoru ieguvums būs vismaz 20 reizes lielāks, nekā bankrota gadījumā.

Uzņēmums ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Gan kreditoru klubs, gan uzņēmuma vadība patlaban meklē kompānijai investoru.

Liepājas tiesa maijā ierosināja uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa lietu un uzdeva līdz 26.jūlijam iesniegt kompānijas glābšanas plānu. LM tiesai iesniedza lūgumu pagarināt plāna iesniegšanas termiņu par mēnesi, ko tiesa apmierināja.

LM ir lielākais darba devējs Liepājā - kompānija nodarbina aptuveni divus tūkstošus cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā. Kompānijas lielākie īpašnieki ir privātpersonas - Sergejs Zaharjins, Iļja Segals un Kirovs Lipmans.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!