Foto: Shutterstock
Polijas autopārvadātāju uzsāktā Ukrainas ekonomikas blokāde ir radījusi ārkārtas situāciju Latvijas pārtikas nozarē, tostarp Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumu eksporta apjoms samazināsies vismaz par 10 miljoniem eiro, informē Latvijas Zivrūpnieku asociācija.

Tāpēc Latvijas zivrūpniecības nozares pārstāvji aicina Latvijas atbildīgās institūcijas nekavējoties iesaistīties situācijas risināšanā, uzsākot sarunas ar Polijas atbildīgajiem dienestiem un novēršot tālāku kaitējumu Latvijai tik nozīmīgai tautsaimniecības nozarei.

"Situācija tiešām ir ārkārtēja. Latvijas uzņēmumiem, kuri neskatoties uz karu, aktīvi turpināja sadarboties ar Ukrainu, viss bizness draud pilnībā apstāties. Polijas autopārvadātāju aktivitātes pie Ukrainas un Polijas robežas līdzinās visas Ukrainas ekonomiskai blokādei, savukārt Latvijas atbildīgo institūciju pārstāvji pagaidām par to neizrāda nekādu interesi," uzsver Zivrūpnieku asociācijas vadītājs Jānis Endele.

"Uz radušos situāciju vēršam gan Ekonomikas, gan Ārlietu ministrijas uzmanību un sagaidām, ka abas ministrijas aktīvi iesaistīsies ārkārtas situācijas novēršanā. Nepieciešama rīcība vēršoties gan pie Polijas, gan Eiropas Savienības atbildīgajiem dienestiem un institūcijām. Labprāt saņemtu informāciju, kas jau šobrīd tiek darīts un kādi pirmie soļi ir sperti, lai novērstu sagaidāmo Latvijas pārtikas eksporta un līdz ar to arī plānoto nodokļu ieņēmumu kritumu."

Latvijas Zivrūpnieku asociācija apvieno 13 vadošos zivju pārstrādes uzņēmumus, kuru kopējais pārdošanas apjoms 2022. gadā pārsniedza 222 miljonus eiro. Tostarp vairāk nekā 85 % veidoja eksports.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!