Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pirmdien saņēmusi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) apstiprināto likvidējamās "ABLV Bank" kreditoru pārbaužu metodoloģiju, sacīja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja.

Viņa informēja, ka FKTK padome lēmumu par "ABLV Bank" kreditoru pārbaužu metodoloģijas apstiprināšanu pieņems tuvākajās dienās.

Upleja piebilda, ka no FKTK puses ir veikts liels darbs, metodoloģijā iekļaujot vairāk nekā 700 labojumu.

Jau vēstīts, ka ir ieildzis "ABLV Bank" kreditoru izvērtēšanas metodoloģijas apstiprināšanas process.

Atgādinām, ka pagājušajā trešdienā, kad “Delfi TV ar Jāni Domburu” studijā viesojās FKTK vadītājs Putniņš, viņš lika noprast - kavēšanas bijusi Kontroles dienesta pusē.

Savukārt Znotiņa, decembrī viesojoties raidījumā, atzina, ka Kontroles dienestu neapmierina metodoloģija, ko ierosina likvidatori un viņu piesaistītie konsultanti – auditorkompānija "Ernst & Young". "Pašlikvidācijas procesā likvidators izvēlas savu konsultantu un nosaka darba apjomu. Tas ir jautājums par to – kas maksā, tas pasūta mūziku," toreiz secināja Znotiņa.

Tāpat ziņots, ka Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju, bet FKTK padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu.

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla ("FinCEN") februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!