Foto: Publicitātes foto

IPAS "Indexo" Latvijas Bankā, jaunās Indexo" bankas licencēšanas procesa ietvaros, ir iesniegusi ieguldīšanas saistību vēstules par kopējo summu 4,02 miljoniem eiro, kas, papildus decembrī notikušās akciju emisijas laikā piesaistītajiem 9,011 miljoniem eiro, nodrošina visu jaunās bankas licences saņemšanai un darbības uzsākšanai nepieciešamo kapitālu.

Šobrīd turpinās jaunās bankas licencēšanas dokumentu izskatīšana un komercbankas licences saņemšanai ir nepieciešama Eiropas Centrālās bankas (ECB) atļauja pēc Latvijas Bankas priekšlikuma.

"Mūsu izpratnē, ieguldīšanas saistību vēstuļu iesniegšana bija pēdējais priekšnoteikums bankas licencēšanas lēmuma pieņemšanai. Jāņem vērā, ka jaunas bankas licence Latvijā nav bijusi izsniegta jau ilgus gadus, un šis ir pirmais gadījums, kad licence tiek izsniegta ar ECB iesaisti. Process ir ļoti sarežģīts un laikietilpīgs. Tehniski esam gandrīz gatavi jaunās bankas darbības uzsākšanai un ar nepacietību gaidām licencēšanas procesa noslēgumu, lai veicinātu konkurenci Latvijas banku tirgū," saka "Indexo" valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem Valdis Siksnis.

"Indexo" Latvijas Bankā ir iesniedzis kopumā 9 ieguldīšanas saistību vēstules, kurās investori apņemas pēc "Indexo" pieprasījuma ieguldīt kopsummā 4,02 miljonus eiro. Šīs saistību vēstules ir spēkā 18 mēnešus, un "Indexo" izmaksās šiem investoriem 5% komisiju maksu par saistību uzņemšanos.

Šīs ieguldījumu saistību vēstules tiks izmantotas kapitāla piesaistei tikai tādā gadījumā, ja publiskā kapitāla tirgū turpmākās kapitāla piesaistes nebūs iespējams īstenot uz izdevīgākiem nosacījumiem.

"Indexo" kopš 2022. gada vidus attīsta jaunās bankas izveides projektu, un kapitāla piesaiste ir noslēdzošais posms pirms bankas licences saņemšanas un darbības uzsākšanas. 2023. gada laikā ir pabeigti darbi pie drošas un modernas bankas IT infrastruktūras, ir izveidota "Indexo" bankas mobilā lietotne ar visām nepieciešamajām integrācijām nevainojamai klientu pieredzei, kā arī izstrādāti pamatprodukti privātpersonām – norēķinu konti, maksājumi un kartes, krājkases un noguldījumi, aizdevumi un, protams, ērta 3. pensiju līmeņa administrēšana.

Pēc licences saņemšanas "Indexo" Banka uzsāks savu darbību ar privātpersonu apkalpošanu, savukārt pakalpojumi uzņēmumiem tiks ieviesti 2024. gada laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!