Foto: Shutterstock

Autoražošanas gigants "Tesla" paziņojis, ka atlaidīs vairāk nekā 10% darbinieku, turklāt atlaišana notikusi ne visai patīkamā veidā. Daļa darbinieku par to, ka viņi vairs nestrādā uzņēmumā, uzzinājuši tikai tad, kad ieradušies strādāt, "Business Insider" atklājuši pieci kompānijas darbinieki.

Pasaules lielākajam autoražotājam kopumā ir 140 473 darbinieki, liecina tā jaunākais gada pārskats. Paziņojumā nebija norādīts, cik darba vietu atlaišana skars.

Rūpnīcā drošības darbinieki skenēja to darbinieku caurlaides, kuri izkāpa no autobusiem, kas pārvadā cilvēkus starp rūpnīcu un tuvējām autostāvvietām, atklājuši darbinieki. Parasti apsargi pie ieejas pārbauda darbinieku caurlaides, taču parasti tās neskenē. Pirmdienas rītā daļai darbinieku caurlaides vairs nestrādāja, un drošības darbinieki atlaistos darbiniekus nosūtījuši atpakaļ uz autostāvvietām ar atsevišķiem autobusiem. Apsargi teikuši – ja darbinieka caurlaide nestrādā, tad viņš ir atlaists.

"Tesla" darbinieki, ar kuriem pārtrauktas darba attiecības, svētdienas vakarā saņēma paziņojumu savā personīgajā e-pastā un viņu piekļuve "Tesla" sistēmām uzreiz tika pārtraukta. Visiem uzņēmuma darbiniekiem Īlona Maska paziņojums par plānoto darbinieku samazināšanu tika nosūtīts īsi pirms pusnakts.

"Mēs esam rūpīgi izvērtējuši organizāciju un pieņēmuši sarežģītu lēmumu samazināt mūsu darbinieku skaitu visā pasaulē. Diemžēl šīs pārstrukturēšanas rezultātā jūsu amats ir likvidēts," teikts atsevišķā e-pasta ziņojumā, kuru saņēma atlaistie darbinieki.

E-pastā, kas tika nosūtīts atlaistajiem darbiniekiem, teikts, ka tas stājas spēkā nekavējoties, un darbinieki saņems plašāku informāciju par savu atlaišanu 48 stundu laikā. Tā kā bija jau vēls, daļa darbinieku par savu atlaišanu uzzināja vien no rīta, ierodoties darbā.

"Tesla" paziņojusi, ka amatus pametīs arī vismaz divi vadītāji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!