Foto: Patriks Pauls Briķis/DELFI

Ar steigu ir jāvienkāršo Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politika un jāļauj lauksaimniekiem strādāt prognozējamos apstākļos, uzskata zemkopība sministrs Armands Krauze (ZZS).

Pirmdien, 26. februārī, zemkopības ministrs piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē. Padomē dalībvalstis meklēs risinājumus ātrai un adekvātai reakcijai uz pašreizējo krīzes situāciju lauksaimniecības nozarē Eiropā.

Pēdējo gadu notikumi pasaulē turpina nelabvēlīgi ietekmēt Latvijas lauksaimniekus un viņu dzīvotspēju un konkurētspēju. Turklāt jaunais Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģiskais plāns pēc pirmā ieviešanas pērn ir izrādījies pārāk sarežģīts un palielinājis administratīvo slogu, radot neapmierinātību lauksaimniekos.

"Pašreizējā ES lauksaimniecības politika ir sarežģīta, turklāt rada neziņu par nākotni un stabilitāti nozarē, kas apgrūtina lauksaimnieku pamatnodarbošanos un saimnieciskās darbības plānošanu. Viens ir skaidrs – ir jāvienkāršo Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģiskais plāns un jāizskauž tā pašreizējā variantā esošās nevajadzīgās birokrātiskās prasības zemniekiem," uzsvēra Krauze. Viņš atklāja, ka Zemkopības ministrija (ZM) jau strādā ar šiem uzdevumiem.

Papildus tam, kā norādīja ministrs, visā ES ir jāmaina plānu izstrādes, pieņemšanas un grozīšanas kārtība, lai nepieciešamās izmaiņas varētu veikt ātri un bez liekas kavēšanās atbilstoši strauji mainīgajiem apstākļiem.

Pašreizējā ES lauksaimniecības politika ir sarežģīta, turklāt rada neziņu par nākotni un stabilitāti nozarē, kas apgrūtina lauksaimnieku pamatnodarbošanos un saimnieciskās darbības plānošanu,
zemkopība sministrs Armands Krauze (ZZS)

ZM atgādina, ka pēdējā laikā daudzās ES valstīs notikuši lauksaimnieku vērienīgi protesti, paužot neapmierinātību ar Eiropas Komisijas noteiktajām pārāk stingrajām vides prasībām, arvien pieaugošo plaisu ES un nacionālo politikas dokumentu un lauksaimnieku starpā, pārāk sarežģīto normatīvo regulējumu un daudzām birokrātiskām prasībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!