Par 'Baltic International Bank SE' lielāko akcionāru kļūs šeihs al Nahjans
Foto: Publicitātes foto

"Baltic International Bank SE" dibinātāji un ilggadējie vairākuma akciju īpašnieki Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs vienojušies par daļu akciju pārdošanas darījumu ar šeihu Hamadu Bin Khalifu Bin Mohamedu al Nahjanu, kā rezultātā, viņš kļūs par bankas lielāko akcionāru. Darījums tiks pabeigts pēc Eiropas Centrālās bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apstiprinājuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2021.gada novembrī "Baltic International Bank SE" emitēja jaunas akcijas, lai piesaistītu pamatkapitālam 12 miljonu eiro. Akcionāru sarakstam pievienojušies trīs jauni investori, kuru mērķis ir attīstīt un audzēt bankas kapacitāti gan vietējā tirgū, gan arī Eiropas Savienībā un pasaulē. Šeihs Hamads Bin Khalifs Bin Muhameds al Nahjans (Hamad Bin Khalifa Bin Mohammed al Nahyan) no Apvienotajiem Arābu Emirātiem bija viens no trim investoriem, kas ieguldīja līdzekļus bankas kapitālā un kopš tā laika izvērtēja banku, kā arī tās lomu un iespējas pašreiz mainīgajā pasaulē.

Latvija kā Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts ir īstā vieta, kur veidot spēcīgu un neatkarīgu banku, lai tādējādi veicinātu attīstību tālāk Eiropā un pasaulē, viņš izteicies, piebilstot, ka pieredze kā akcionāram, pieredze globālajā biznesā un finansēs ļauj secināt, ka ar atbilstošu kapitāla apjomu un profesionālu vadību banka var kļūt par spēcīgu, lielu un veiksmīgāku spēlētāju Eiropas banku nozarē.

Banka informē, ka šeihs al Nahjans pēdējos trīsdesmit gadus darbojies starptautiskajā biznesā un investīciju jomā, tostarp ir bijuši darījumi tehnoloģijās un inovācijās, telekomunikācijās, atkritumu apsaimniekošanā, lauksaimniecībā, kalnrūpniecībā.

Šeihs ir darbojies galvenokārt ar holdinga grupas struktūrvienības "HBK Projektu departaments" starpniecību, kas juridiski ir reģistrēta Abū Dabī un Arābu Investīciju un attīstības aģentūrā, kas ir Starptautiskās tautas attīstības zinātnieku parlamenta un Apvienoto Nāciju Organizācijas pakļautībā.

Starptautiskajā vidē viņš ir centies identificēt novatoriskus, cienījamus un potenciāli ienesīgākos uzņēmumus un risinājumus daudzās galvenajās finanšu darbības nozarēs, vienlaikus cenšoties popularizēt AAE un Abū Dabī kā tehnoloģiju un inovāciju, tā arī starptautiski komerciālu interešu centru Āfrikas valstu vadītājiem un citām vadošajām personībām reģionā visā pasaulē.

"Baltic International Bank SE" Latvijas finanšu tirgū darbojas 28 gadus. 2021. gadā "Baltic International Bank" peļņa bija 870 tūkst. eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.