Pikniks bez atkritumiem

Vasara ir laiks, kad maltīti bieži ieturam svaigā gaisā kādā jaukā dabas nostūrī, bieži pie ūdeņiem. Vislabāk "piknikot" tam paredzētā un labiekārtotā atpūtas vietā, - Latvijas valsts mežos tādu ir vairāk nekā 350. Taču svarīgi vienmēr atcerēties, ka piknika vieta būs jāsakārto, lai arī nākamreiz gribētos šeit atgriezties. Rakstā apkopoti daži padomi, kā vislabāk sagatavoties piknikam, lai pēc tā būtu iespējami mazāk sakopšanas darbu un atkritumu.
Pikniks bez atkritumiem
1
Ņemam līdzi papīra traukus. Dodoties dabā, rūpīgi pārdomājam, kādus iepakojumus un traukus ņemsim līdzi. Vislabākie, protams, ir vairākkārt lietojamie. Ja tomēr izvēlamies vienreizējo iepakojumu vai traukus, priekšroka dodama papīra izstrādājumiem, tāpēc ka tos pēc izmantošanas var sadedzināt, neradot kaitējumu dabai.
AS „Latvijas valsts meži” arhīvs
Pikniks bez atkritumiem
2
Stikla traukiem - nē. Stikla trauki un iepakojums lai paliek mājās! Tie ir ne vien smagi, bet arī plīstoši, turklāt stikls tāpat kā plastmasa dabā nesadalās un var radīt virkni citu problēmu. Pamestas stikla pudeles, fokusējot saules starus līdzīgi lēcai, var izraisīt ugunsgrēku.
AS „Latvijas valsts meži” arhīvs


Pikniks bez atkritumiem
3
Metāla kārbas apdedzina. Metāla konservu kārbas var aprakt, taču jāievēro viens nosacījums – pirms tam kārba ugunskurā pamatīgi jāapdedzina. Šādi apstrādātas, tās sadalīsies ievērojami ātrāk.
AS „Latvijas valsts meži” arhīvs


Pikniks bez atkritumiem
4
Makšķerauklas nepametam. Makšķerauklas nekad nepametam dabā. Izmetot atkritumos nevajadzīgu vai vecu makšķerauklu, sagriežam to nelielos gabaliņos. Pamestu makšķerauklu mudžekļi bieži kļūst par mokošas nāves cēloni putniem un sīkiem dzīvniekiem, kas tajos sapinas un paši nespēj atbrīvoties. Tāpēc meža apsaimniekošanas darbos izmantojamās auklas tiek veidotas no materiāla, kas dabā ātri sadalās.
AS „Latvijas valsts meži” arhīvs


Pikniks bez atkritumiem
5
Plastmasu pats atnesi, pats aiznes. Plastmasas izstrādājumi (plastikāta maisiņi un iepakojums, tetrapakas, PET pudeles u.c.) dabā nesadalās. Plastmasu nedrīkst arī dedzināt, jo, tai degot, rodas dioksīdi un citi kaitīgi savienojumu, tāpēc plastmasas atkritumi pēc piknika jāņem līdzi un jānogādā tuvākajā atkritumu savākšanas vietā.
AS „Latvijas valsts meži” arhīvs


Pikniks bez atkritumiem
6
Sakopjam piknika vietu. Dodoties projām, aiz sevis visu rūpīgi sakopjam – savācam atkritumus un rūpīgi nodzēšam ugunskuru. Plastmasas, metāla un stikla atkritumus vienmēr ņemam sev līdzi, ja vien atpūtas vietā nav atkritumu tvertnes.
AS „Latvijas valsts meži” arhīvs
Intars Busulis: 'Mežā būt ir forši!' Intars Busulis: 'Mežā būt ir forši!'  
Meža mātes aptieka Meža mātes aptieka  
Vasara Tērvetē Vasara Tērvetē   (1)
Skaistākie ezeri Latvijā kā makšķerniekiem, tā atpūtniekiem Skaistākie ezeri Latvijā kā makšķerniekiem, tā atpūtniekiem   (6)
Pievienot komentāru
Pievienojies sekotājiem, lai nepalaistu garām visu interesanto, trendīgo un drosmīgo.
Es jau esmu lietas kursā, paldies par atgādinājumu.