Klajā nākusi dziesmas "Rakstu rakstus" video versija, kuru izpilda jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga. Ar šo Imanta Kalniņa dziesmu Aleksandra un radošā komanda sveic ikvienu Latvijas cilvēku valsts svētkos, stāsta video autori.

"Dziesma ar Broņislavas Martuževas vārdiem ir sirsnīgs un vienlaikus arī smeldzīgs apsveikums, jo dziesmā skarta šodien tik aktuālā kara tēma. Šodienas mainīgajos apstākļos mēs spēku rodam jau izseni mūsos sakņotajās vērtībās - pie savas zemes, rakstu zīmēm un ozola spēka," stāsta idejas autori.

Video pamatā ir horeogrāfa un jauno talantu skolotāja Agra Daņiļeviča ideja: "Aleksandras īpašās balss enerģija, tautas deju ansambļa "Vektors" puišu zābaku soļi, meitu svārku līganie loki un pati Latvijas daba veido visspēcīgāko ieroci, kas pieder mums visiem - mīlestība pret savu zemi un atbildība par to. Lai gan tas skan cēli un visaptveroši, visam pamatā ir katra cilvēka dzīves stāsts, kā tas ir arī šajā dziesmā - nebeidzamā bāleliņa gaidīšana, kas vijas ar cerību un skumju pilniem brīžiem."

Video "Rakstu rakstus" tapšanas brīdī dziedātāja Špicberga ir 13 gadus veca. Aleksandra ir Rīgas Doma kora skolas audzēkne, valsts konkursu uzvarētāja un starptautiskā jauno vokālistu konkursa Grand Prix ieguvēja (Kohtla Jarve, Igaunija, 2015), stāsta video autori.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!