Фото: DELFI

Izmaiņas Dziesmu un deju svētku biļešu tirgošanas sistēmā ir sevi attaisnojušas, uzskata kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" viņš sacīja, ka risinājums biļetes uz atsevišķiem svētku pasākumiem sākt tirgot pakāpeniski ir bijis veiksmīgs, un līdz šim brīdim biļešu pārdošana noritējusi ļoti sekmīgi.

Vienlaikus ministrs atzina, ka vienmēr būs individuāli gadījumi, kuros kāds jutīsies nedaudz apdalīts, bet "tā ir neizbēgama lieta". "Vienmēr tie, kas netiks pie kārotajām biļetēm, uzskatīs, ka kaut kas nav bijis labi. Bet es uzskatu, ka šis modelis ir pareizs, tas ir uzlabots, salīdzinot ar iepriekšējo, un patiesībā šobrīd biļešu tirdzniecība notiek ļoti raiti," vērtēja Puntulis.

Komentējot Dziesmu un deju svētku biļešu cenas, viņš pauda viedokli, ka tās ir ļoti adekvātas. Ja vēlētos panākt, lai biļetes netiek tirgotas otrreizējā tirgū par augstāku cenu, tad tās būtu jau oficiālajās tirdzniecības vietās būtu jāpārdod, piemēram, piecreiz dārgāk, bet tāds nav svētku organizētāju mērķis. Turklāt vienmēr atradīsies kāds, kurš būs gatavs pirkt biļeti arī par 1000 eiro, piebilda ministrs.

Kā ziņots, šogad pirmo reizi biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem nonāk pārdošanā pakāpeniski.

Kopumā uz svētku pasākumiem ir 174 000 biļešu, no kuriem 74% nodoti publiskajai tirdzniecībai, 25% ir iepriekšējā rezervācijā un 1% ticis atvēlēts ielūgumiem. Biļešu cenas uz svētku pasākumiem ir amplitūdā no 5 līdz 100 eiro.

Vienā pirkuma reizē uz vienu pasākumu var iegādāties ne vairāk kā četras biļetes. Kopējais vienā pirkumā nopērkamo biļešu skaits ir 20.

Puntulis arī sacīja, ka pašvaldībām ir problemātiski atrast autobusus šovasar gaidāmo XXVII Vispārējos latviešu dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieku pārvadāšanai.

Šāda problēma esot izgaismojusies svētku organizēšanas rīcības komitejas sēdēs, un tas daudziem esot licies pārsteidzoši. Tomēr nav vairs tie laiki, kad ikvienā pašvaldībā blakus kultūras centram stāvēja kādi pāris autobusi katram gadījumam, sacīja ministrs.

Vaicāts, vai tas nozīmē, ka dalībniekiem būs problēmas ar nokļūšanu uz svētku pasākumu norises vietām, Puntulis atbildēja, ka šādu problēmu nebūs, tomēr pašvaldībām transports būšot diezgan tālu jāmeklē.

Savukārt ar svētku dalībnieku izmitināšanu nekādām problēmām nevajadzētu rasties, vismaz šādu signālu ministra rīcībā pagaidām neesot.

šovasar XXVII Vispārējos latviešu dziesmu un XVII Deju svētkos no 30. jūnija līdz 9. jūlijam plānoti vairāk nekā 60 pasākumi 29 norises vietās. Pasākumos piedalīsies vairāk nekā 40 000 cilvēku, tos vēros vismaz pusmiljons skatītāju.

Kā iepriekš informēja Rīgas domes komunikācijas pārvaldē, svētku dalībniekus plānots izmitināt 56 skolās un vēl 14 citās iestādēs, kas nav pašvaldības pakļautībā. Jau laicīgi tika sākta ēku apsekošana, pārbaudot ugunsdrošību un plānojot nepieciešamos remontdarbus.

Tāpat norit darbs pie dalībnieku autobusu kustības un izvietošanas plāniem, satiksmes organizācijas, kā arī sabiedriskā transporta izmaiņām un papildu kapacitātes nodrošināšanas svētku laikā.Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !