Foto: No TDA "Vektors" arhīva
Šī gada 13. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansamblis "Vektors" Ķīpsalas izstāžu hallē ar vērienīgu lielkoncertu svinēs savu 65 gadu jubileju.

Ansambļa jubilejas sezona iezīmējusies ar spilgtiem notikumiem - iegūta Lielā balva XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku finālkonkursā, izveidots deju uzvedums "Aiz ko garš pavasar's?", ko skatītāju vērtējumam ansamblis nodos 12. aprīlī. Savukārt jubilejas kulminācijā iecerēts pulcēt labākos Rīgas tautas deju ansambļus krāšņā koncertā.

Lielkoncertā pulcēsies vairāk nekā 500 dejotāju no TDA "Dancis", DA "Daiļrade", TDA "Gatve", TDA "Līgo", TDA "Teiksma", TDA "Rotaļa", TDA "Zelta sietiņš", TDA "Ačkups" un Deju skolas "Dzirnas". Savukārt pats gaviļnieks TDA "Vektors" lielkoncertā piedalīsies 150 dejotāju sastāvā.

Foto: No TDA "Vektors" arhīva

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale stāsta: "Sākotnēji bijām iecerējuši lielkoncertā izdejot tikai tās dejas, kas 65 gadu laikā radušās "Vektorā" un nu, ieguvušas gan dejotāju, gan skatītāju mīlestību, arī citos ansambļos tiek sauktas par savējām. Izdejosim Ulda Šteina dejas "Vāveru polka", "Dancis pa trim" un "Vadžu dancis", kas tapušas "Vektorā" pagājušā gadsimta 60.-90.gados, Agra Daņiļeviča "Ampeļdanci", ko horegrāfs veidoja tieši "Vektora" un "Dzirnu" dejotājiem 2015. gadā. Tāpat programmā iekļautas arī manas dejas - "Skaista mana tēvu zeme", "Dievzemīte, tēvzemīte", "Uz kurzem'!" un "Brosnej, puika, tū dzeršonu", kas radušās "Vektorā", bet nu jau iekļautas arī citu ansambļu repertuārā. Tomēr pilnveidojot koncerta scenāriju sapratām, ka ja jau reiz mūsu lielkoncertā piedalās tik daudz mūsu draugu, tad jāizdejo arī tās dejas, kuras esam tā teikt "aizguvuši" no saviem draugu ansambļiem. Tāpēc kopā ar TDA "Dancis" izdejosim Alfrēda Spuras "Manai dzimtenei", ar TDA "Teiksma" izdejosim Jāņa Ērgļa "Es izjāju Prūšu zemi", ar DA "Daiļradi" izdejosim Agra Daņiļeviča "Aiz Daugavas vara dārzs", ar TDA "Rotaļa" izdejosim Diānas Gavares "Es tev došu skaistu sētu", bet ar TDA "Līgo" mūs jau gadiem ir saistījusi Jāņa Purviņa deja "Sasala jūrīna"."

"Šī patiesi ir gaidīta un lolota ansambļa dzimšanas diena, kuru vēlamies svinēt paši un radīt svētkus citiem. Aiz muguras ir saspringtais Dziesmu un deju svētku laiks, kad visa skatuviskās tautas dejas saime vairāk ir koncentrējusies uz obligāto repertuāru un tā apguvi. Šoreiz būsim uz skatuves ne lai mērotos spēkiem, bet kopā radītu sirsnīgus svētkus, izdejojot iemīļotas un nozīmīgas dejas kā mums – "Vektoram", tā mūsu draugiem. No sirds varam teikt, ka skatītājus gaida īpaša un emocijām bagāta koncertprogramma ar īstu izdancošanos!" pauž "Vektora" dejotāji.

Biļetes uz koncertu nopērkamas pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!