Foto: Lauris Aizupietis

Šī gada 24. februārī kinoteātros nonāks daudzsēriju filmas "Pansija pilī" noslēdzošās trīs sērijas, portālu "Delfi" informē filmu studijas "Mistrus Media" pārstāvji.

Jau mēnesi "Pansija pilī" ir viena no skatītākajām filmām Latvijas kinoteātros: pirmās četras sērijas jau noskatījušies 26 000 skatīju, vēsta filmas veidotāji. Skatītāji sociālajos medijos raksta atzinīgus vārdus par aktieriem, režiju, filmā radīto atmosfēru, paužot, ka filma "ir kļuvusi par prieka avotu", ka "latviešiem tomēr ir humora izjūta" un ka filmai izdevies saglabāt grāmatā ietverto noskaņu.

22. februārī pirms jauno sēriju pirmizrādes kinoteātrī "Forum Cinemas" skatītājiem būs iespēja tikties ar režisoriem un aktieriem, bet 24. februārī kinoteātrī "Splendid Palace" visas dienas garumā tiks rādītas visas septiņas sērijas. Savukārt 26. februārī "Splendid Palace" būs iespēja noskatīties filmas astoto – dokumentālo – sēriju un tikties ar filmas veidotājiem.

Foto: Lauris Aizupietis

Kā ziņots iepriekš, filma veidota pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna "Pansija pilī" motīviem, un tajā attēloti vienas vasaras notikumi, dzejniekam Viktoram Eglītim 20. gadsimta 20. gados dāvanā no valsts saņemot vācbaltu baronam piederējušu 150 gadus vecu nolaistu un izdemolētu muižu. Filma dod iespēju izsekot notikumiem, kuros topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanu, vienlaikus atverot pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20. gadu Latvijā.

Filmas piekto un sesto sēriju veidojusi režisore Marta Elīna Martinsone, septīto sēriju – režisors Dāvis Sīmanis. Filmas noslēdzošajās sērijās skatītāji varēs tikties ar pansijas jaunajiem viesiem – mākslinieku Romanu Sutu ar ģimeni, skolas pārzini Bucinski, kurš ieradies "rakstnieku namā", lai strādātu pie nopietniem latviešu literatūras pētījumiem, un Fricsones kundzi ar meitu Malvīni, iepazīties ar nomnieku Liepiņu progresīvajiem tautsaimniecības eksperimentiem, skatīties, kā Inciemā gatavojas gada lielākajam notikumam – zaļumballei – un kas no šīs gatavošanās beigās sanāk. Bet, kad Viktors ir izlēmis muižu pārdot un ierodas ar potenciālajiem muižas pircējiem – Caunes kungu un kundzi, nav ilgi jāgaida, līdz iet vaļā īsta elle…

Vēsturiskos Anšlava Eglīša romāna varoņus atveido aktieri Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Ivars Kalniņš, Juris Strenga, Dana Bjorka, Dace Eversa, Lāsma Kugrēna, Olga Dreģe, Jānis Jarāns, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Artūrs Skrastiņš, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Inese Kučinska un daudzi citi.

Foto: Lauris Aizupietis

Filmas dokumentālā sērija kinoteātros un īpašos seansos būs skatāma no 26. februāra, un tā caur Anšlava Eglīša privātās sarakstes un tuvinieku atmiņām vēsta par Anšlava Eglīša, viņa tēva Viktora Eglīša, brāļa Vidvuda Eglīša, gleznotājas Hildas Vīkas likteņiem, vēsturisko Inciema muižu no laikiem, kad tur saimniekoja un atvēra pansiju Eglīši, līdz muižas zaudēšanai, kolektivizācijai, atgūšanai 90. gados un mūsdienām, kad Inciemā seno laiku stāsti kļuvuši par leģendu.

Filmai ir septiņas aktierkino sērijas, kuru režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone un Dāvis Sīmanis, bet dokumentālā sērijas režisors ir Gints Grūbe. Operators – Andrejs Rudzāts, scenāristi – Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, mākslinieki – Kristīne Jurjāne un Jānis Kalniņš, grima māksliniece – Ilze Trumpe, kostīmu mākslinieces – Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā, producenti – Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe. Filma veidota studijā "Mistrus Media", kas jau iepriekš veidojusi daudzsēriju filmu "Emīlija. Latvijas preses karaliene".

"Man šķiet, ka mums piemītošā paškritika par to, ka nemākam smieties un ka latvieši salīdzinājumā ar kaimiņiem ir kūtri kino apmeklētāji, ir izrādījusies nepatiesība. Mēs esam ļoti pateicīgi skatītājiem par viņu vērtējumiem, smiekliem un aplausiem pēc seansiem, pārdomām, ko viņi raksta un izsaka par filmas pirmajām sērijām. Tas, ka daudzsēriju filma kinoteātru repertuārā var kļūt par skatītāko vairāku nedēļu garumā un ka latviešu kino ir kļuvis atkal tik pamanāms, bija patīkams pārsteigums arī mums," stāsta viena no daudzsēriju filmas "Pansija pilī" producentēm Inese Boka-Grūbe.

Arī no jauna izdotā Anšlava Eglīša grāmata "Pansija pilī" ir viena no pirktākajām grāmatām Latvijas grāmatnīcās šobrīd, bet izdevniecība "Zvaigzne ABC" izdevusi arī īpašo "Pansija pilī" izdevumu ar filmas tēliem uz grāmatas vāka, savukārt "Spotify" vietnē filmas cienītāji var klausīties komponistu Kārļa Auzāna un Edgara Mākena filmai rakstīto mūziku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!