Foto: AFI

Pirmdien, 15. decembrī, noslēgsies Kanāla 2 talantu šovs TV zvaigzne, kurā bariņš jauniešu mēģināja sevi pierādīt kā potenciālos televīzijas raidījumu vadītājus. To, kā nu kurš no viņiem pratīs izmantot šovā iegūto atpazīstamību, rādīs laiks, bet DELFI Izklaide piedāvā atskatīties uz iepriekšējo talantu šovu uzvarētāju likteņiem.

Mūzikas vietā izvēlas būt laba māte – Chilli


Foto: AFI

Par pirmo īsto talantu šovu var uzskatīt Talantu fabriku, kas pie televīzijas skatītājiem nonāca tālajā 2003. gadā. Tajā dalībnieki vairs nevarēja vienkārši laiskoties, par brīvu ēst un izklaidēt skatītājus ar savas privātās dzīves peripetijām - viņiem bija arī jādzied.

Šajā šovā uzvaras laurus plūca Chilli jeb Ilva Šeškauska-Štāla, kura gan uzvaru šovā neizmantoja veiksmīgas un ilgstošas muzikālās karjeras veidošanai. 2008. gadā viņa TV ekrānos atgriezās šovā Koru kari, bet pēc trim gadiem kopā ar ģimeni pameta Latviju.

Tagad Ilva kopā ar vīru un diviem dēliņiem dzīvo Norvēģijā un Latvijā uzstājas vien ļoti īpašos gadījumos.

Intervijās pašmāju izdevumiem viņa atzinusi, ka 19 gadu vecumā viņa apmulsusi no pēkšņās slavas, kas sekoja pēc uzvaras Talantu fabrikā, bet to, ka viņas dzīve vairs nav cieši saistīta ar mūziku, Ilva nenožēlo - apvienot aktīvu koncertēšanu un muzikālo darbību ar ģimenes dzīvi būtu pārlieku sarežģīti.

Par veiksmīgāko šī šova dalībnieku uzskatāms Dons jeb Artūrs Šingirejs, kurš šobrīd ir viens no iemīļotākajiem un panākumiem bagātākajiem pašmāju populārās mūzikas solomāksliniekiem.

Uzvarētājs bez talanta - Snake


Foto: AFI

Par Talantu fabrikas otrās sezonas zvaigzni kļuva bohēmiskais Snake jeb Jānis Blūms, kura dziedātāja talants gan bija visai apšaubāms. Tiesa, skatītājus viņš savaldzināja ar savu brīvdomību, sirsnīgo smaidu, humora izjūtu un dažādām blēņām, uz ko nebija īpaši mudināms.

Lai gan balvā Snake toreiz saņēma iespēju ierakstīt albumu, tas, protams, nekad tā arī netika izdarīts. Pēc uzvaras šovā puisis pat nemēģināja kļūt par dziedātāju, sāka strādāt Radio SWH, bet mediju uzmanību kādu laiku piesaistīja ar stāstiem par atkarību no alkohola.

Kad arī šī tēma bija izsmelta, Snake no publiskās telpas pazuda, un pretstatā daudziem citiem šovu dalībniekiem nav arī vairs mēģinājis uzšķilt popularitātes dzirksteli, piedaloties citos TV projektos, iedziedot "eirodziesmu" vai iekuļoties kādā skandālā, un pēdējās ziņas liecina, ka viņš devies svešumā.

Daudz veiksmīgāka muzikālā karjera izvērtusies šova otrās vietas ieguvējai Anmary jeb Lindai Amantovai, kura pēc ilgākas klusuma pauzes 2012. gadā tika pie iespējas pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Neveiksmīgais tērps, stīvās fona dziedātājas un citi priekšnesuma trūkumi gan panākumus gūt neļāva, un, lai gan dziedātājas karjerai Linda pēc neveiksmes nav atmetusi ar roku, šogad viņa ieguva fitnesa treneres diplomu.
 

No draiskās Aishas par nopietno Aiju


Foto: AFI

Fabrikas muzikālā teātra uzvarētājas vārds nevienam komentārus neprasa - grupas Opus Pro līdera Aleksa meita Aija Andrejeva 2004. gadā šovā startēja kā Aisha, plūca uzvaras laurus un ar šo skatuves vārdu veiksmīgi darbojās arī ilgu laiku pēc tam.

28 gadus vecā skatuves māksliniece ir paguvusi daudz - viņa piedalījusies Jaunajā vilnī, pārstāvējusi Latviju Eirovīzijas konkursā, gozējusies uz dzelteno un glancēto žurnālu vākiem un televizoru ekrānos.

Kopš 2010. gada Aija ir atgriezusies pie sava vecāku dotā vārda un no draiskā skuķēna kļuvusi par īstu dāmu gan uz skatuves, gan dzīvē. Savu talantu dziedātāja spilgti apliecinājusi arī Liepājas teātra mūziklā Pūt, vējiņi!, kur Baibiņas lomā kopš 2010. gada likusi aizkustinājumā raudāt ne vienam vien skatītājam.
 

Zēns ar skaudro pagātni - Cash


Foto: AFI

Par Talantu fabrikas ceturtās sezonas uzvarētāju kļuva Cash jeb Kaspars Markševics, kura uzvarētāja tituls gan pēc tam tika apšaubīts - daudziem šķita, ka tas nopelnīts nevis ar talantu, bet gan, pateicoties puiša skumjajam dzīvesstāstam un bērnu namā pavadītajai bērnībai.

Pēc uzvaras šovā gan bija skaidrs, ka ar skaudru pagātni vien nepietiek - puisim neizdevās kļūt par populāru skatuves mākslinieku, bet viņš nepadevās. 2009. gadā Kaspars startēja jauno izpildītāju konkursa Jaunais vilnis atlasē, kur gan viņam nepaveicās.

2012. gadā puisis atgriezās ar jaunu dziesmu un videoklipu, bet arī tas neļāva plaši atspert vaļā pašmāju mūzikas biznesa durvis, un puisis turpina darboties kā dīdžejs.

Tiesa, Talantu fabrika 4 mums dāvāja divas citas spēcīgas popmūzikas zvaigznes - tajā plašāka publika iepazina Elīnu Fūrmani jeb Ellu un Lenii jeb Lieni Šomasi, kuras vēl aizvien ar panākumiem darbojas šovbiznesā.

Pēdējā pirms lielās pauzes – Pele


Foto: AFI

2005. gadā Latvijas talantu šovu bumam uz laiku punktu pielika projekts Talantu aģentūra, kas uzskatāms par vienu no neveiksmīgākajiem pašmāju TV šoviem.

Par šova uzvarētāju kļuva Liene Zostiņa, kura startēja ar segvārdu Pele. Meitene, kura bērnībā kļuva populāra kā viena no filmas Ziemassvētku jampadracis varonēm, pēc uzvaras ar dižiem muzikāliem panākumiem neizcēlās, taču viņas veiksme atgriezās pēc dalības nākamajā šovā - LNT Zvaigžņu lietus.

Pēc šī šova meitene turpināja darboties kā LNT veiksmes spēles Zelta drudzis vadītāja, vēlāk - nu jau ar pēc laulībām pieņemto uzvārdu Bērziņa - priecēja kā talantu šova Okartes skatuve vadītāja, bet savas dziedāšanas prasmes viņa vairs publiski nedemonstrē.

Arī tagad nereti Lieni var redzēt televizoru ekrānos - lai gan pastāvīgi viņa nevienu raidījumu nevada, LNT viņu dažkārt piesaista uz atsevišķiem projektiem. Piemēram, svētdien, 14. decembrī, viņa vadīs labdarības akcija Eņģeļi pār Latviju dienas aktivitātes Līvu laukumā.

Pastāvēs, kas pārvērtīsies – Samanta Tīna


Foto: F64

2010. gadā šovā Okartes akadēmija uzvaras laurus plūca ugunīgā sarkanmate Samanta Tīna jeb Samanta Poļakova, kurai šo uzvaru arī izdevies godam izmantot - meitene Latvijā ir populāra arī četrus gadus pēc triumfa šovā, bet šī gada izskaņā viņa ar panākumiem iekaro Lietuvas televīzijas skatītāju sirdis.

Samanta vairākkārt mēģinājusi tikt uz lielo Eirovīzijas konkursu, bet viņai tā arī nav izdevies gūt pietiekamu skatītāju un žūrijas locekļu atbalstu. Pērn pēc kārtējās neveiksmes Tīna paziņoja, ka vairs nacionālajās atlasēs nestartēs, bet, tā kā šogad mainīti "eirodziesmas" atlases principi, kas zina, vai viņa lēmumu nav mainījusi.

Arī Samanta gadu gaitā ir ļoti mainījusies - košā ērkuļa vietā viņa tikusi pie melnas matu krāsas un eleganta griezuma, pikantu šova vietā viņa izvēlas nopietnāku skatuves stilu, bet ērmīgos un izaicinošos skatuves tērpus nomainījusi pret sievišķīgām, slaidās aprises gaumīgi izceļošām kleitām.  

Mākslīgi radīto 'Jātnieku' īsais mūžs


Foto: F64

2011. gadā televīzijas skatītāju vērtējumam tika nodots jauns talantu šova formāts - šovā Okartes skatuve par uzvaru dalībnieki vairs necīnījās individuāli, bet gan grupās. Šovā uzvaras laurus plūca apvienība Jātnieki, kuru zināmākais hits noteikti ir dziesma Balle Baložos.

Tiesa, šai apvienībai ilgs mūžs nebija lemts - dalībnieku vēlme pēc solokarjeras izrādījās spēcīgāka par vēlmi turpināt visnotaļ veiksmīgo sadarbību, uzstājoties zaļumballēs, un grupa pajuka.

Jātnieku dalībnieki gan no pašmāju šovbizesa nav pazuduši - smukā Anete Volmane dažreiz par sevi atgādina kā modele, Sabīne Berezina enerģiski darbojas deju mūzikas lauciņā, Rihards Millers jeb Rikardions ērti iekārtojies šlāgermūzikas nišā, un arī Mārtiņš Jātnieks turpina uzstāties.  

No talantu šova par Pūku - Mārtiņš Ruskis


Foto: DELFI

Šova Okartes skatuve otrajā sezonā, kur jau atkal notika individuālā cīņa starp jaunajiem talantiem, Centrāltirgū notikušajā fināla koncertā uzvaras laurus plūca Mārtiņš Ruskis, kuram izdevās izkonkurēt tādus spilgtus jauniešus kā Kašers, Guntara Rača favorīti Martu Ritovu, meiteņu mīluli Kristapu Pujātu un citus.

Pēc dalības šovā Ruskis savas daiļrades cienītājus iepriecinājis ar vairākām dziesmiņā, tāpat viņš ticis pie darba radio CapitalFM un regulāri gozējas citu okartiešu rīkotajās dziesmu, klipu un albumu prezentācijās.

Svētku priekšnojautu laikā Ruska fani var doties uz muzikālajām izrādēm Vinnija Pūka Ziemassvētki, kur talantīgajam skatuves māksliniekam uzticēta galvenā - lācēna - loma.

Pēc Ruska uzvaras Guntars Račs sarunā ar DELFI Izklaidi puisim ieteica nečammāties un kalt dzelzi, kamēr tā karsta - producents mudināja Mārtiņu izveidot pasaules skaistāko lirisko dziesmu programmu un ar savu patīkamo baritonu steigšus doties pie savām pielūdzējām, bet vēlāk ierakstīt šo dziesmu kaverversijas albumā.

Tāpat Račs mudināja Ruski atrast savu dziesmu autoru, kas viņam sagatavotu balsij atbilstošu repertuāru, un pat solīja ar tādu savest kopā, bet puisis acīmredzot izvēlējies iet savu ceļu un šoruden, divarpus gadus pēc uzvaras, viņš laida klajā trešo paša sacerēto singlu no topošā soloalbuma.  

Kautrīgā skaistule – Aminata Savadogo


Foto: DELFI

2013. gada rudenī šovā Jaunā talantu fabrika uzvaras laurus plūca eksotiskā daiļava Aminata Savadogo, kurai šis šovs atnesa atpazīstamību visā Latvijā un no šaurās aprindās zināmas dziedātājas padarīja par zvaigzni.

Īpaši noderīga meitenei bija iepazīšanās ar šova mentoru Donu, kurš ne tikai palīdzēja meitenei uzlabot viņas vokālās dotības, bet arī aicināja kopā ar sevi uzstāties lielajos Palladium koncertzālē notikušajos Varanasi koncertšovos un citos pasākumos.

Aminata gada laikā paguvusi arī pagozēties vīriešu žurnālu lapaspusēs, pozējot visnotaļ pikantās fotosesijās, bet dzeltenajai presei meitene nav "gardais kumosiņš" - par savu privāto dzīvi Aminata stāsta nelabprāt un slavu ar skandālu palīdzību kaldināt nevēlas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!