Foto: Privātais arhīvs

Svētdien, 10. maijā, tiek atzīmēta Mātes diena, un par godu šiem ģimeniskajiem svētkiem DELFI Izklaide piedāvā apkopojumu ar tām Latvijā zināmajām sievietēm, kuras dažādu iemeslu dēļ savas atvases audzina vienas.

Ne visas no viņām uzskatāmas par vientuļajām mātēm - vairumā gadījumu bērnu tēvi arī pēc šķiršanās turpina dalīt rūpes par kopīgo atvasi vai arī bērna audzināšanā palīdz jaunais dzīvesdraugs, tomēr galvenās rūpes par mazuli gandrīz vienmēr tradicionāli paliek tieši mātes ziņā.

Tā kā veiksmīga karjera un atpazīstamība nepasargā no nebūšanām mīlas dzīvē, Latvijas šovbiznesā ir diezgan prāvs pulciņš sieviešu, kuras vairs nedzīvo kopā ar bērnu tēviem, bet DELFI Izklaide piedāvā nedaudz ielūkoties spilgtāko un pamanāmāko šķirto māmiņu dzīvesstāstos.

Vēlais brīnums – Elita Drāke


Foto: Publicitātes foto

Ļoti īpašs ir veselīga dzīvesveida popularizētājas, jogas pasniedzējas Elitas Drākes stāsts. 25 gadu vecumā ārsti paziņojuši, ka viņai nekad nebūs bērniņu, bet pēc vairākiem gadiem, krietni pēc 30 gadu sliekšņa pārkāpšanas, noticis brīnums - viņai pieteicies dēls Guntis Bruno, kurš jau sasniedzis pilngadību.

Lai gan Elita ir bieža dažādu sabiedrisku burziņu viešņa, par viņas privāto dzīvi nemaz daudz nav zināms - sieviete labprātāk dalās ar ieteikumiem veselīgākai dzīvei, nevis iztirzā to, kā viņa audzinājusi savu dēlu.

Daudzo gadu gaitā Drāke publiski redzēta kopā ar dažādiem vīriešiem, bet to, vai ar kādu no viņiem mūžam jauno sievieti saistījis kas vairāk, viņa pati nekad īsti nav apstiprinājusi. Izteikumi intervijās gan liecinājuši - viņas dēlam tēva vietā bijis vectētiņš, basketbolists Bruno Drāke, pēc kura nāves Elitas dzīvē svarīgākā vīrieša loma ir dēlam.

Nē kāzām bērna dēļ – Liene Šomase


Foto: DELFI

2010. gada vasarā par māmiņu kļuva populārā pašmāju dziedātāja Liene Šomase - viņas un uzņēmēja Mārtiņa Samuļa savienībā pasaulē nāca mazā Gabriela. Drīz pēc meitenītes pirmās dzimšanas dienas tapa zināms, ka viņas vecāki nolēmuši iet katrs savu ceļu, rūpes par bērnu, protams, sadalot līdzvērtīgi.

Šāds pavērsiens gan nebija liels pārsteigums, jo jau bērniņa gaidību laikā Šomase medijiem neslēpa - grūtniecība nav bijusi plānota. Lai gan neilgi pirms mazuļa nākšanas pasaulē viņa uzsāka kopdzīvi ar bērna tēvu, par kāzām Liene runāja izvairīgi.

Dziedātāja tolaik norādīja, ka, lai gan ģimene viņai ir svarīga, bērna dēļ precēties nevēlas, godīgi atzīstot, ka ar bērna tēvu neesot tās sajūtas, ka šis cilvēks varētu būt viņas īstais līdz mūža galam.

Tāpat Liene nekad nav slēpusi, ka ir karjeras cilvēks, kam nepieciešama brīvība, un pat apšaubīja, ka vispār kādreiz kļūs par ģimenes cilvēku. Vismaz pagaidām Šomase ir spilgts apliecinājums tam, kā domas var ietekmēt dzīvi, jo nodibināt pastāvīgas attiecības viņai nav izdevies.

Paraugs visām – blogere un dūla Katrīna Puriņa


Foto: Mango

Par daudzu Latvijas māmiņu paraugu kļuvusi savulaik šovā Latvijas princese iepazītā Katrīna Puriņa. Kad viņa 2008. gadā uzvarēja šovā, neviens pat nenojauta, ka viņa kļūs par veiksmīgu blogeri un dūlu, kura ne tikai praktiski palīdz nākt pasaulē mazuļiem, bet arī izglīto un ar savu piemēru iedvesmo daudzas māmiņas.

Jau šova laikā skatītāji dedzīgi diskutēja par to, ka Katrīna, kura nesen bija kļuvusi par māmiņu pirmdzimtajai meitiņai Beatrisei, pilnvērtīgas mātes lomas pildīšanas vietā izvēlējusies dalību šovā. Sveicot otrās princešu šova sezonas uzvarētāju, Katrīna zem sirds jau nesa otru meitu Šarloti, un arī viņas aktīvā sabiedriskā dzīve pēdējos grūtniecības mēnešos raisīja karstas diskusijas sabiedrībā.

Tiesa, īsi pirms jaunākās meitas nākšanas pasaulē izjuka Katrīnas un abu atvašu tēva - mākslinieka Reiņa Liepas - attiecības, tomēr vēlāk dūla ar savu piemēru apliecināja - arī sievietei ar diviem maziem bērniem ir iespējams turpināt pilnveidoties un apgūt sen kāroto profesiju.

Puriņa izvēlējās kļūt par vecmāti, un intervijās neslēpa, ka liels atbalsts studiju, bērnu audzināšanas un citu ikdienas darbu un pienākumu veikšanā ir viņas tuvinieki.

Valteru dinastijas kontā – trīs šķirtenes ar bērniem


Foto: DELFI

Vēl nemaz ne tik sen uz pašmāju tabloīdu vākiem bieži gozējās basketbolisti, starp kuriem īpaši izcēlās Valteru dinastijas pārstāvji - Sandis un Kristaps. Brāļu privātā dzīve ir bijusi visnotaļ aizraujoša, bet, jāatzīst, abi puiši godam rūpējušies par demogrāfiskās situācijas uzlabošanu. Tiesa, saglabāt attiecības ar bērnu mātēm viņiem ne vienmēr ir izdevies.

Jaunākais no brāļiem Kristaps ir precējies divas reizes - pirmajā laulībā ar stilisti Signi pasaulē nāca meita Keitija un dēls Valdis (attēlā Signe ar bērniem un mammu), par kuriem pēc šķiršanās galvenās rūpes uzņēmās Signe.

Viņa savulaik sarunā ar DELFI Izklaidi neslēpa, ka savienot divu bērnu audzināšanu ar savu profesiju ir diezgan sarežģīti, bet ir vērts pūlēties, lai viss izdotos un sieviete justos apmierināta gan ģimenes dzīvē, gan realizējot sevi profesionāli.

Tagad gan Kristaps novijis jaunu ģimenes ligzdiņu un kopā ar Džeinu Ansoni audzina divas meitas Tabitu un Lioru.

Sanda privātā dzīve bijusi vēl vētraināka - pirmajā laulībā ar Katrīnu Valteri pasaulē nāca meitiņa Luīze, bet pēc skaļās šķiršanās, kad Katrīna kopā ar bijušā vīra kolēģi Andri Biedriņu aizšmauca uz Ameriku, meitu kādu laiku audzināja Sandis, un arī pēc Katrīnas atgriešanās dzimtenē abi bijušie lauleņi spējuši līdzvērtīgi dalīt rūpes par atvasi.

Otrā laulība gan nebeidzās tik labi - iespaidīgā Playboy modele Elīza Kaurāte laida pasaulē divus Sanda bērnus, un, par spīti skandāliņiem, kas apvija šīs attiecības, jau šķita, ka blondā daiļava un sportiskais uzdzīvotājs ir ideāls pāris.

Viss izvērtās citādi - Kaurāte pēc tam, kad bija visai Latvijai atklājusi šausminošas lietas par Sandi, viņa aizraušanos ar apreibinošām vielām un tieksmi kļūt vardarbīgam, paņēma abus bērnus un devās prom no Latvijas, izvēloties mazos audzināt Amerikā.

Viss Dieva rokās – šovu zvaigzne Magone Burka


Foto: DELFI

Starp Latvijā zināmākajām sievietēm, kuras audzina bērnus vienas, noteikti jāmin šovā Saimnieks meklē sievu iepazītā Magone Burka - viņa ir divu dēlu māte un vismaz pagaidām abas atvases audzina viena.

Ar pirmdzimtā Roberta tēvu attiecības izjukušas, jo, kā savulaik Magone stāstīja medijiem, viņš pārlieku aizrāvies ar alkohola lietošanu un nebijis liels atbalsts mazuļa audzināšanā. Izskanējusi arī versija, ka jaunā sieviete nolēmusi attiecības pārtraukt, jo bērna tēvs nav gribējis viņu precēt.

Magone vīru meklēja ne tikai saimniekšovā, bet arī savulaik gana populārajā projektā Precamies!?!, bet veiksme nebija viņas pusē. Pati Burka arī atzina, ka sievietei ar bērnu pie rokas uzticamu dzīves pavadoni atrast ir daudz grūtāk, bet plinti krūmos viņa nemeta un turpināja meklējumus.

Kad jau šķita, ka šova Saimnieks meklē sievu otrajā sezonā Magonei būs izdevies atrast sev tīkamu vīrieti un mazajam puisēnam - vīrieti, no kura mācīties dzīves gudrības, liktenis atkal nelāgi paspēlējās un brašais guļbūvju celtnieks Ventis Vītols, kļuvis par viņas otrā dēliņa Raimonda tēvu, ģimenes galvas vietu nespēja ieņemt.

Tiesa, kopš dalības šova pirmajā sezonā Magones dzīve ir uzlabojusies - no pussabrukušās mājas Kalētos viņai izdevies izrauties un ar abām atvasēm iekārtoties dzīvoklī Liepājā. Par savu tālāko likteni Magone kā vientuļā māmiņa ar diviem puikām neskumst - viss esot Dieva rokās.

Bērnus dala uz pusēm – Kombuļu Ineses kaislības


Foto: Privātais arhīvs

Kad 2008. gadā grupa Kombuļi iekaroja Vislatvijas mēroga slavu, tas bija ģimenes "uzņēmums" - grupā kopā ar enerģisko skaistās balss īpašnieci Inesi muzicēja arī viņas dzīvesbiedrs un četru bērnu tēvs Ēriks.

Tiesa, kā jau tas roka un popmūzikas vēsturē ir noticis ne reizi vien, slava un panākumi abu attiecībām izrādījās pārāk smags pārbaudījums - ilgi rūgusī neapmierinātība izlauzās un laulātie nolēma iet šķirtus ceļus.

Šķiršanās process nebija nedz ātrs, nedz viegls, bet beigu beigās tika lemts - divi vecākie dēli paliek pie tēva, bet jaunākās atvases nonāk mātes apgādībā.

Tiesa, Kombuļu Inese ir viena no tām sievietēm, kurai arī pēc šķiršanās no bērnu tēva blakus gandrīz vienmēr bijis vīrietis. Iesākumā viņai blakus bija un seksa rekordus palīdzēja uzstādīt dāņu pensionārs Bends Jensens Storgārds, bet nu Inese bauda kopdzīvi ar itāli Paskvāli Adario, ar kuru šopavasar pēc nepilnu trīs gadu ilgas pazīšanās arī mija gredzenus.

Tiesa, nelielas bažas par to, kurš tad īsti šajā savienībā ir ģimenes galva, rada fakts, ka vēl pavisam nesen Kombuļu Inese sociālajos tīklos enerģiski meklēja savam laulātajam draugam darbu, tomēr viens ir skaidrs - attiecībās ar itāli Ineses dzīves ir kļuvusi mierpilnāka.

Īsi pirms Paskvāles ierašanās Latvijā Inese bija sapinusies ar nelāgu kompāniju - viņa uzsāka sadarbību ar skandālistu Sandi Kiopu, kas beidzās ar bāriņtiesas draudiem skatuves māksliniecei atņemt bērnus, bet skandāls noklusa un situācija tika atrisināta, ļaujot mātei palikt kopā ar bērniem.

No vientuļās cīnītājas ģimenes ligzdā – Liene Greifāne


Foto: DELFI

Vairākus gadus starp populārajām vientuļajām māmiņām bija arī dziedātāja Liene Greifāne, kura viena audzināja dēlu Sebastianu Matiasu un intervijās neslēpa - viņu aizvaino pārmetumi par to, ka savas karjeras dēļ viņa atstāj novārtā dēlu, jo cilvēkiem būtu jāsaprot, ka viņai kā ģimenes vienīgajai apgādniecei ir savi pienākumi.

Lai gan pēc šķiršanās ar bērna tēvu Arti Bronušu, kurš dzīvo ASV, viņas dzīvē bieži te parādījās, te pazuda dažādi pielūdzēji, vismaz publiski radās iespaids, ka cerību uz īstas ģimenes ligzdiņas vīšanu neviens no viņiem nespēj sniegt un ka dziedātāja to, iespējams, nemaz nevēlas.

Tiesa, Lienes piemērs apliecina, ka sabiedrībā zināmu cilvēku publiskais tēls ne vienmēr atbilst patiesībai - kad jau šķita, ka dziedātāja ir pieņēmusi vientuļās cīnītājas lomu, viņas dzīvē ienāca brašais Igors.

Drīz vien jau Lienes ķermeņa aprises liecināja - viņa kļūs par māmiņu otrajai atvasei -, un abi savas attiecības reģistrēja oficiāli. Pērn pasaulē nāca mazais Kristofers, un nu abus dēlus Liene audzina spēcīga vīrieša drošajā azotē.

Bērns nevar noturēt kopā, bet nav šķērslis jaunam sākumam


Foto: Daina Geidmane, Bydaina.net

Starp sabiedrībā zināmām sievietēm, kuras šķīrušās no bērnu tēviem jau tad, kad atvases vēl ir mazas, jāpiemin arī pozitīvā TV "seja" Anna Rozīte, kura savulaik pieņēma lēmumu pārtraukt attiecības ar meitas Emīlijas tēvu Mārtiņu Kozlovski.

"Mēģinājums noturēties kopā, jo mēs taču esam ģimene, tikai visu bojā. Jo tad mēs stāvam uz vietas, un uz priekšu netiek, ne viens, ne otrs. Tagad, domāju, būs labāk mums visiem," toreiz savu lēmumu izdevumam Patiesā Dzīve skaidroja Rozīte, gan norādot, ka viņai ir žēl, ka Emīlija nepiedzīvos "īstu ģimenes modeli".

Tāpat nesen viņu pulciņam pievienojās Dailes teātra aktrise Elīna Dzelme, kura pēc šķiršanās no režisora Dž.Dž.Džilindžera uzņēmusies galvenās rūpes par kopīgo meitiņu Hannu. Viņai bērna audzināšanā liels atbalsts esot pašas mamma, kā arī bērna tēva vecāki un, protams, pats Džilindžers.

Netrūkst arī piemēru, kad pēc šķiršanās no bērna tēva un vienatnes laika sievietes izveido jaunu ģimeni - kad Diānas Pīrāgs vīrs un meitas Anželikas tēvs savulaik zaudēja interesi par sievu, viņi izšķīrās.

Jau īsi pēc šķiršanās dziedātāja atzina, ka ir gatava veidot jaunas attiecības un laist pasaulē vēl bērnus. Un jau pēc pāris gadiem viņa sastapa franču finansistu Frenku Često, abi apprecējās un nu audzina gan Diānas meitu, gan kopīgo dēlu Leonu Adonīsu.

Tāpat starp sabiedrībā zināmām sievietēm, kuras vienas audzina vai audzinājušas bērnus, jāpiemin dziedātāja Olga Rajecka, Ēriksona terapijas konsultante Anna Lieckalniņa, aktrise Agnese Zeltiņa, TV "seja" Liene Bērziņa (bijusī Zostiņa), "radiogeiša" Ieva Adamss, aktrise Aija Dzērve un citas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!