Foto: F64/DELFI/LETA
Kad izjūk slavenu cilvēku laulība, viņiem ne tikai jātiek galā ar savām jūtām, sāpēm, iespējamu aizvainojumu, bet arī presi un sabiedrību, kura tā vien alkst uzzināt – kas īsti noticis? Kamēr vieni savu privāto dzīvi sargā, citi izvēlas runāt un dažkārt atklāj pārāk daudz.

Pasaule šobrīd ar interesi seko līdzi Holivudas aktieru Breda Pita un Andželīnas Džolijas šķiršanās sāgai, bet Latvijā nesen uzvirmoja skandāls par paraugģimenes Unas un Māra Gavaru šķiršanos, kuram ogles piemeta vīra versija par notikušo.

"Delfi Izklaide" piedāvā atskatīties uz pēdējās piecgades skaļākajām šķiršanās drāmām Latvijā, kad laulātie nesaskaņas nespēja atrisināt aci pret aci, bet skaidrošanos turpināja medijos, ieslīgstot detaļās, kas svešiniekiem varbūt nemaz arī nav jāzina.

Slimīga greizsirdība, vardarbība un bohēma

Foto: DELFI

Mūziķa Andra Kiviča privātās dzīves peripētijas ilgus gadus bija viens no visvairāk aprakstītajiem un apspriestākajiem tematiem izklaides jomā. Viena no skaļākajām lietām bija viņa laulība ar modeli Elīnu Straumi un tās krahs, kas ilga no 2007. līdz 2011. gadam.

Nesaskaņas šajā laulībā plaši aprakstītas ne tikai presē, kur, protams, netrūka nedz baumas, nedz minējumi, bet arī Andra Kiviča autobiogrāfijā "Mana privātā dzīve". Tajā mūziķis ne tikai ļāvis ielūkoties otrās laulības vētrainajā ikdienā, kurā netrūka nedz kaislīga seksa, nedz alkohola, sniedzot Kivičam tik nepieciešamo mierinājumu pēc attiecību izjukšana ar dēla māti Danu Dombrovsku, bet arī atklājis, kā viss sabrucis.

Kivičs neslēpa nedz Elīnas gluži vai slimīgo greizsirdību pret Danu un abu dēlu Kristoferu, melus un histērijas, nedz to, kā par attiecību rutīnu kļuvuši strīdi un izlīguma sekss, nedz to, kā sieva palikusi stāvoklī, bet vēlāk uztaisījusi abortu.

Arī savu vainu notikušajā Andris nenoliedza – viņš laidis pa kreisi, daudz dzēris un vairākkārt pacēlis roku pret sievu. To, kāpēc sitis sievu, viņš savulaik skaidroja arī intervijā žurnālam "Ieva", norādot, ka "ja kāds cilvēks šajā pasaulē rupji un pretīgi ņirgāsies par manu bērnu un manu māti, viņš dabūs pļauku neatkarīgi no dzimuma".

Kamēr Kivičs Džērsijā mēģināja atgūties un sakārtot dzīvi, Elīnai uzradušās jaunas attiecības, bet pēc atgriešanās sieva "te laida sev klāt, tad atkal nelaida".

"Mums tiešām bija kaut kāds iznīcinošs strāvojums. Ļoti labi, ka mēs neesam kopā, jo es domāju, ka agrāk vai vēlāk mēs būtu viens otru noveduši līdz nervu sabrukumam," savā grāmatā rakstīja Kivičs.

"Ja viņa būtu pret mazo normāli izturējusies un nebūtu tik greizsirdīga, viss būtu bijis kruta. Mēs bijām spilgts pārītis," pēc laulības oficiālas šķiršanas 2011. gada sākumā klāstīja mūziķis.

Vīra sānsolis uz vāka un publiska grēku piedošana

Foto: F64

Pērnā gada sākumā plašu ažiotāžu radīja vēsts, ka izjukusi bijušā ārlietu ministra Jāņa Jurkāna un finansistes Ilzes Jurkānes laulība.

Šī bija viena no tām reizēm, kad līdz lēmumam par šķiršanos palīdzējusi nonākt prese – žurnālā "Kas Jauns" publicētie foto, kuros bija iemūžināta Jurkāna mīļākās došanās prom no abu laulāto mājvietas ar atkritumu maisiņu rokās laikā, kad sieva bija Amerikā.

Vēlāk pieviltā sieva intervijās stāstīja, cik nodota jutusies, ka vīrs ielaidis mājās citu sievieti, kā bijusī ģimenes draudzene lenkusi Jurkānu, līdz ieguvusi kāroto, kāda netīrības sajūta viņu pārņēmusi un cik ļoti viņu sāpinājuši vīra meli un dubultā dzīve.

Vairāk nekā gadu pēc vīra sānsoļa apstiprināšanas un laulības oficiālas šķiršanas Jurkāne intervijā žurnālam "Patiesā Dzīve" atzina, ka "lielā sāpe ir pārgājusi", vīra nodevība un publiskais kauns piedots.

"Ir skumjas, bet nav vairs tā, ka vēderā ir kā uz vemšanu," sajūtas raksturoja Jurkāne.

Asinis uz sienas un bērnu iekaustīšana

Foto: DELFI

Šī gada pavasarī tapa zināms, ka šķirtus ceļus pēc diviem gadiem laulībā nolēmuši iet dziedātāja Diāna Pīrāgs un par franču finansistu dēvētais Frenks Cesto. Iespējams, šī ziņa būtu aši aizmirsta, ja vien laulātie nebūtu izvēlējušies publiski viens otru noķengāt.

Pirmais pie netīrās veļas mazgāšanas ķērās Cesto kungs, savu sievu raksturojot kā agresīvu un histērisku būtni, kas apdraudējusi ne tikai viņu, bet arī abu kopīgo dēliņu un meitu no pirmās laulības.

"Kādu dienu viņa ar tamponu un pašas menstruāciju asinīm uzrakstīja uz mūsu guļamistabas sienas manas bijušās vārdu," pavisam intīmas detaļas savā "Facebook" profilā visai pasaulei atklāja Frenks.

Pēc šiem apvainojumiem klusēt nespēja arī Diāna, sarunā ar "Delfi Izklaidi" atklājot gadiem slēptus faktus no privātās dzīves par vīra vardarbību un sānsoļiem, kurus bija cerējusi publiski necilāt.

"Frenks uzsita man uz acs milzīgu "fingāli", bet meita skolā kliboja. Toreiz viņam piedevu, cerēju, ka agresivitāte pāries. Kaimiņi man atklāja, ka bijusi arī situācija, kad Anželika stundu ārā raud, jo baidās ieiet dzīvoklī, kur atrodas Frenks. Varbūt esmu piedevusi par daudz, bet es tik ļoti gribēju nosargāt ģimeni," neslēpa Diāna, kurai pēc smagās šķiršanās palīdzību sniedza trīs psihologi.

Vēlāk gan Diāna sarunā ar "Delfi" atklāja, ka pēc laulības oficiālajām beigām abi ar Frenku tomēr palikuši draugi.

Vīrs, kurš salauza sievu

Foto: F64
Režisora Dž.Dž.Džilindžera un uzņēmējas Binnijas Ārbergas laulība tika šķirta 2010. gadā, bet šķiršanās atskaņas publiski bija jūtamas vēl vairākus gadus pēc tam.

Pirms trim gadiem Binnija intervijā žurnālam "OK!" sniedza diezgan pamatīgu ieskatu savā izjukušajā laulībā un attiecībās ar bijušo vīru.

"Viņš mani salauza, gribēdams uzbūvēt kaut ko sev tīkamu. Tikai nesen esmu sākusi atgūt to iepriekšējo es, kāda es biju: droša, patstāvīga, kas nebaidās no apstākļiem, kas viņu sagaida," piedzīvoto atcerējās Binnija, norādot, ka "Dace Rukšāne bija un ir Džilindžera īstā sieviete", bet pārējās esot tikai "viņa ēnas".

"Viņš ir negatīvais piemērs. Taču ikdienā es viņu vairs neatceros. Viņa vienkārši nav," rūgtumu pat vairākus gadus pēc laulības izjukšanas neslēpa uzņēmēja.

2014. gadā tapa zināms, ka ceturtā sieva režisoru arī iesūdzējusi tiesā, cerot no bijušā lauleņa atgūt vairāk nekā 10 tūkstošus eiro.

Slepkavības plāns un melnā maģija

Foto: F64

Spraigos notikumos, mēģinot šķirt savu ilggadējo laulību, bija iekūlies pašmāju aktieris Andris Bērziņš – viņš vairākus gadus nespēja oficiāli iegūt brīvību, lai varētu precēt mīļoto sievieti, mākslinieci Inesi Gūtmani.

Tā kā Bērziņam nekad pēc vārda kabatā nav bijis jāmeklē, arī viņa konfliktiem ar bijušo sievu Lenviju Sīli varēja sekot līdzi pašmāju medijos, kam aktieris sūkstījās, ka sieva nevēlas viņa laimi un tāpēc vilcina šķiršanos.

Viņš sievu pat apvainoja vēlmē viņu noslaktēt.

"Vairākas reizes, kad man draudēja nāves briesmas, neizsauca ātro palīdzību, pat pretēji –veicināja veselības pasliktināšanos. 2012. gada 17. oktobrī Sīle man iedeva glāzīti ar kaut ko, pēc kā uz nedēļu "atslēdzos". Ir dokumenti (kardiogramma, izraksti), kas liecina, ka es tai dienā varēju nomirt," žurnālam "Kas Jauns" savulaik sūdzējās Bērziņš.

Sīle gan šīs runas noliedza, norādot, ka domas par slepkavību vīrietī iedvesusi jaunā draudzene. "Esmu pārliecināta, Gūtmane viņam ir iestāstījusi, ka vēlos viņa nāvi. Vēl tad, kad dzīvojām ar Andri kopā, viņa zvanīja, baidīdama, lai bēg ātri prom, jo es viņu it kā taisos noslepkavot! Nekad neesmu alkusi Andra Bērziņa nāves," žurnālam skaidroja Sīle, norādīdama, ka vēl vīram visu to labāko.

Vēlāk, kad laulība jau bija oficiāli šķirta un Bērziņš posās kāzām ar Gūtmani, viņš bija sūkstījies, ka bijusī sieva viņam uzlikusi lāstu, par ko liecinot, piemēram, pastkastītē atrasta ar sveci apkvēpināta dakša.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!