Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Itāļu kinozvaigzne Azija Ardžento un vēl divas sievietes apgalvo, ka Holivudas producents Hārvijs Vainstīns viņas izvarojis, otrdien vēsta žurnāls "The New Yorker".

Vainstīns apsūdzības noliedz, paziņojumā apliecināja viņa pārstāve sakariem ar presi Sallija Hofmaistere.

Skandāls ap ietekmīgo Holivudas producentu aizsākās vēl aizvadītajā nedēļā pēc publikācijas laikrakstā "The New York Times", kurā vairākas sievietes Vainstīnu apsūdzēja par seksuālu uzmākšanos.

Kopš tā laika Vainstīns jau atbrīvots no darba paša līdzdibinātajā kinostudijā "The Weinstein Company".

"The New Yorker" žurnālists Rounans Farovs desmit mēnešu laikā intervējis 13 sievietes, kuras liecinājušas, ka Vainstīns viņām seksuāli uzmācies un uzbrucis.

Atbilstoši Ardžento teiktajam Vainstīns viņu pirms 20 gadiem piespiedis nodarboties ar orālo seksu. Ardžento līdz šim klusējusi, baidoties, ka Vainstīns viņu iznīcinās. "Es zinu, ka viņš jau pirms tam daudzus cilvēkus bija sagrāvis," viņa piebilda.

Kā žurnālam pastāstīja aktrise Luša Evansa, Vainstīns 2004.gadā piespiedis viņu stāties orālos dzimumsakaros studijas "Miramax" Ņujorkas birojā. Vēl viena, sieviete, kura nav vēlējusies, ka viņas vārds tiek publicēts, liecinājusi, ka Vainstīns viņu izvarojis, kad viņa ieradusies uz tikšanos Ņujorkas viesnīcas numuriņā. Viņa apsvērusi domu par vēršanos policijā, tomēr to nav darījusi, apzinoties, ka apsūdzības būtu balstītas tikai viņas teiktajā, kā arī baidoties no Vainstīns spēcīgās juristu komandas un tā, ko viņa var zaudēt.
Foto: AP/Scanpix/LETA
Par sliktu pieredzi ar Vainstīnu pastāstījušas arī Holivudas aktrises Gvineta Paltrova un Andželīna Džolija, otrdien vēstīja "The New York Times".

Džolija paziņoja, ka viņai "ar Vainstīnu jaunībā bijusi slikta pieredze". Kopš tā laika viņa esot atteikusies ar šo producentu strādāt, kā arī brīdināja citas sievietes, kas to darīja. Savukārt tobrīd 22 gadus veco Paltrovu Vainstīns esot centies pārliecināt viņam veikt masāžu, ko aktrise noraidījusi.

Pēc apsūdzību nākšanas klajā Vainstīna rīcību nosodījis bijušais ASV prezidents Baraks Obama un bijusī pirmā lēdija Mišela.

"Vīrietis, kurš šādā veidā pazemo un noniecina sievietes ir jānosoda un jāsauc pie atbildības, neatkarīgi no viņa bagātības vai statusa," uzsvērts viņu izplatītajā paziņojumā.

Vainstīna sieva Džordžīna Čepmena tikmēr paziņojusi, ka pamet vīru. "Mana sirds lūst par visām sievietēm, kuras šīs nepiedodamās rīcības dēļ ir cietušas nepanesamas sāpes. Esmu nolēmusi pamest savu vīru," viņa norādīja žurnālam "People".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!