Foto: TASS/Scanpix/LETA

Parodists un televīzijas raidījumu vadītājs Maksims Galkins, kurš izteicies pret karu Ukrainā, ir iekļauts Krievijas fizisko personu reģistrā, kuras pilda ārvalstu aģenta funkcijas.

Kremļa pārstāvis septembra sākumā paziņoja, ka Galkinam "skaidri nav par ceļam" ar pārējiem Krievijas pilsoņiem.

Galkins atrodas ārpus Krievijas. Pēc Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā sākuma februāra beigās viņš atradās Izraēlā, kur savos koncertos asi kritizēja šo karu. Mākslinieks uzstājies arī ASV, Latvijā un Polijā.

Galkins sociālajos tīklos ir komentējis masu slepkavības Bučā un izteicies, ka karam nevar būt nekāda attaisnojuma.

Pēc tam viņam tika liegts ētera laiks Krievijas televīzijā. Masu mediji ziņoja, ka tam par iemeslu bija tieši Galkina izteikumi pret karu un ka viņš jau kara pirmajās dienās zaudējis reklāmu kontraktus.

Septembrī kļuva zināms, ka Galkina sieva Alla Pugačova ir atgriezusies Krievijā. Viņa nav nākusi klajā ar publiskiem paziņojumiem ar karu, bet sociālajos tīklos ir kritizējusi naida kurinātājus. Dziedātāja 3. septembrī bija klāt bijušā Padomju Savienības prezidenta Mihaila Gorbačova bērēs, bet vēlāk ierakstīja sociālajos tīklos, ka Gorbačovs "noraidīja vardarbību kā politikas un savas varas noturēšanas paņēmienu".

Krievijas Tieslietu ministrija, papildinot fizisko personu - "ārvalstu aģentu" reģistru, norādīja, ka Galkins nodarbojas ar politisku darbību, saņemot finansējumu vai cita veida palīdzību no Ukrainas. Pagājušajā nedēļā ar tādu pašu formulējumu reģistrā tika iekļauti žurnālisti Jūlija Latiņina un Maikls Naki, kā arī vēsturniece un pedagoģe Tamāra Eidelmane.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs 4. septembrī asi kritizēja Galkinu, kad žurnālisti Peskovam jautāja par viņa attieksmi pret māksliniekiem, kas pēc kara sākuma pameta Krieviju, bet tagad atgriežas. Šāda māksliniece ir Pugačova.

"Ir, protams, tie, kas burtiski sevi aptraipījuši ar pavisam nepieklājīgiem un visiem nepieņemamiem paziņojumiem. Tie, teiksim tā, ir tie, ar kuriem mums skaidri nav pa ceļam. Un ir arī citi," sacīja Peskovs. "Es neesmu dzirdējis nevienu Allas Pugačovas paziņojumu. [Viņas] laulātais draugs ir izteicis ļoti sliktus paziņojumus, kurus es pats esmu lasījis," teica Peskovs, rezumējot, ka Galkinam "skaidri nav pa ceļam" ar pārējiem Krievijas pilsoņiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!