Fоtо: Shutterstock

Apvienoto Nāciju Pasaules Tūrisma organizācija publiskojusi vislielāko ārvalstu tūristu skaita pieaugumu piedzīvojošo galamērķu sarakstu – un tas, kuras vietas 2017. gadā strauji iegūst popularitāti ceļotāju skatījumā, radījis arī dažus pārsteigumus.

Piemēram, tas, ka pēc teroristu uzbrukumiem tūristiem Ēģipte un Tunisija spējušas atgriezties pirmajā desmitniekā pretēji skeptiķu prognozēm, raksta "The Telegraph". Tāpat, kā ierasts, nemazinās arī ceļotāju kāre atklāt vēl neredzētas vietas un mīt takas, kur maz tūristu spēruši kāju, tāpēc likumsakarīgi topā iekļuvušas arī Mongolija un Nikaragva.

Lūk, vietas, kas atzītas par visātrāk augošajiem tūrisma galamērķiem 2017. gadā.

1. Palestīna

Fоtо: Shutterstock

Šī gada pirmajā pusē ielu mākslinieks Banksijs atklāja "boutique" tipa viesnīcu Palestīnas rietumkrastā, kas izrādījies ļoti gudrs gājiens. Tūrisms Palestīnā piedzīvo milzīgu uzplaukumu, ja var ticēt Pasaules tūrisma organizācijas pētījumam, kura rezultāti publicēti "The Telegraph". Šogad ārvalstu ceļotāju skaits šajā teritorijā pieaudzis par 57,8 procentiem salīdzinājumā ar pērno gadu.

Ar skatu uz augsto betona mūri Banksija politiski mērķētā viesnīca "Walled Off Hotel" arī, iespējams, palīdzējusi celt pārliecību, ka tūrisms Palestīnā ir iespējams, un šejienes tūrisma organizatori šogad cer sagaidīt 630 tūkstošus ārvalstu viesu, raksta "The Telegraph".

Fоtо: AP/Scanpix

Par latviešu ceļotāju braucienu uz saulaino Izraēlu un Palestīnu, kāpjot klintīs, dodoties alās un apskatot neparasto Tuvo Austrumu dabu pērnā gada rudenī, lasiet šeit.

2. Ēģipte

Fоtо: AFP/Scanpix

Ēģipte izsenis bijis izdevīgs un tūristu iecienīts galamērķis, bet pirms dažiem gadiem politisko notikumu un terora draudu dēļ šīs valsts tūrisma industrija piedzīvoja briesmīgus laikus. Īpaši pēc Krievijas tūristu lidmašīnas notriekšanas daudzas valstis apturēja savu tūristu došanos uz šo Ziemeļāfrikas valsti.

Tomēr tagad, pēc diviem gadiem, lielākajā daļā Eiropas valstu (izņemot Lielbritāniju un Krieviju) tūrkompānijas atkal organizē čarterlidojumus uz Ēģiptes kūrortiem, tie ir pieprasīti tūristu vidū un industrija strauji atkopjas.

Fоtо: Shutterstock

Šogad Ēģiptē iebraukušo ārvalstu tūristu skaits audzis par 51 procentu, liecina Pasaules tūrisma organizācijas dati, un 2017. gadā tā cer uzņemt gandrīz astoņus miljonus tūristu. Tas gan vēl joprojām ir krietni mazāk nekā 2010. gadā, kad valsti apmeklēja 14 miljoni ceļotāju.

Ko apskatīt Ēģiptē, lasiet šeit.

3. Ziemeļu Marianas salas

Fоtо: Shutterstock

Lielākā daļa cilvēku, visticamāk, izdzirdot šīs vietas nosaukumu, kartē uzreiz nevarēs parādīt, kur atrodas Ziemeļu Marianas salas, tomēr tas nav kavējis tām 2017. gadā piedzīvot brangu izrāvienu tūrisma jomā – 37,3 procentu pieaugumu, ja runa ir par šeit ieradušos ārvalstu viesu skaitu.

Ziemeļu Marianas salas ir ar ASV sadraudzības statusā esoša valsts Klusā okeāna rietumu daļā, Mikronēzijā, kas sastāv no 15 salām.

Pērn salas uzņēmušas vairāk nekā pusmiljonu tūristu, tātad pieaugums šogad bijis visai iespaidīgs arī skaitliski, ne tikai statistiski. Un kāpēc gan ne, ja salas ir ideālas atpūtai – ar baltām smilšu pludmalēm un palmām, kas līgojas vēja brīzēs.

4. Islande

Fоtо: Vida Press

Islandes iekļūšana šajā sarakstā, iespējams, nebūs pārsteigums arī daudziem Latvijas ceļotājiem, jo arī no Rīgas pēdējo divu gadu laikā divas aviosabiedrības – "airBaltic" un "WizzAir" – atklājušas reisus uz Reikjavīku. Savu artavu devis arī tas, ka šeit dzīvē apskatāmas vietas, kas redzamas, piemēram, populārajā seriālā "Troņu spēles".

Fоtо: Vida Press

Jāsaka, ka tas redzams arī tūrisma rādītājos, jo pēc Apvienoto nāciju Pasaules Tūrisma organizācijas datiem ārvalstu tūristu skaits Islandē pieaudzis par 34,9 procentiem, kas nozīmē, ka šogad valsti apmeklēs aptuveni 2,5 miljoni ceļotāju. "The Telegraph" jauno ceļojumu modes kliedzienu – braucienu uz Islandi – jau nodēvējis par "Disnejlendu pieaugušajiem", jo ikviens vēlas tur nokļūt.

Ja arī jūs plānojat doties uz Islandi, lūk, vietas, ko apmeklēt.

5. Tunisija

Fоtо: AFP/Scanpix

Tunisijas tūrisma industrija cietusi no līdzīgām problēmām kā Ēģiptē pēc tam, kad 2015. gadā teroraktā Tunisijas kūrortpilsētā nogalināti 38 cilvēki, no kuriem lielākā daļa bija britu tūristi.
Tomēr šogad atkal atvērta viesnīca, kurā šīs slepkavības notika un, piemēram, britu Ārlietu departaments ir mīkstinājis savus norādījumus par neceļošanu uz Tunisiju, kas atstājis pozitīvu ietekmi uz valsts tūrismu.

Šogad ārvalstu tūristu skaits šajā valstī audzis par 32,5 procentiem un paredzams, ka 2017. gadā Tunisijā ieradīsies aptuveni 7,5 miljoni cilvēku, kas ir gandrīz tikpat, cik 2010. gadā, kad valstī brīvdienas pavadīja ap 7,8 miljoniem cilvēku.

Ja plānojat brīvdienas Tunisijā, lūk, neliels ceļojuma apraksts par šo valsti.

6. Vjetnama

Šis ir Āzijas visstraujāk popularitāti gūstošais tūrisma galamērķis. Protams, Vjetnama nav jaunums tūrisma industrijā, jo ikviens, kas pabijis Halongas līcī un redzējis tur esošās tūristu laivas, zina, ka ceļotāju šajā valstī netrūkst. Tomēr, visticamāk, tas ir tikai sākums, jo jau šogad ieceļojušo ārvalstu tūristu skaits te audzis par 31,2 procentiem, liecina Tūrisma organizācijas publiskotie dati. Ja viss turpināsies tāpat, tad šogad Vjetnama sagaidīs vairāk nekā 13 miljonus viesu.

Kur glābties no citiem tūristiem? Lai arī Vjetnamas pludmales, iespējams, nav tik brīnišķīgas kā kaimiņvalstīs un tūristu kļūst arvien vairāk, vēl joprojām tur iespējams atrast pilnīgi autentiskas un neskartas vietas. Noteikti vērts doties, piemēram, vairāku dienu pārgājienā pa rīsu terasēm vietējā gida pavadībā, nakšņojot nelielos ciemos.

7. Urugvaja

Fоtо: Shutterstock

Savukārt Dienvidamerikas visstraujāk popularitāti gūstošais galamērķis dažu labu varētu pārsteigt. Šogad Urugvaja piedzīvojusi 30,2 procentu kāpumu ārvalstu ceļotāju skaita pieaugumu ziņā.

Tomēr tas ir arī savā ziņā likumsakarīgi, jo valsts atrodas starp diviem lieliem tūrisma vaļiem – Brazīliju un Argentīnu, tā ir gleznainu vietu pārpilna, progresīva (starp citu, 2014. gadā te legalizēta marihuāna), kā arī pagaidām vēl tūristu nepārpludināts un autentisks galamērķis. Urugvajā netrūkst arī neparastu apskates vietu – piemēram, UNESCO mantojuma sarakstā iekļautā gaļas fabrika "Fray Bentos".

Visas šīs lietas kopā šogad varētu piesaistīt aptuveni četrus miljonus ceļotāju, lēš "The Telegraph".

8. Nikaragva

Fоtо: Shutterstock

Ziņas no Nikaragvas pēdējos gados bijušas pretrunīgas, raksta "The Telegraph". Ķīniešu uzņēmumi ziņojuši par plānu izbūvēt kanālu, kas konkurētu ar Panamas ūdens ceļu, tādēļ daudzi uztraukušies par lieliem postījumiem dabai, kas šāda vērienīga projekta īstenošanas gaitā varētu rasties, kā arī, ka tas nedos pietiekamu labumu vietējiem iedzīvotājiem. Tā nu lielās ieceres nogulušas plauktos.

Savukārt Nikaragvas tūrisma rādītāji, ja runa ir par ieceļojošajiem tūristiem, bijuši visstraujāk augošie Centrālamerikā. Kāpums bijis 28,4 procenti. Tūristus piesaistījušas lieliskās pludmales un valsts revolucionārā vēsture. Tomēr, lai arī pieaugums procentuāli izskatās liels, skaitliski tūristu šajā valstī vēl nav tik daudz, un šogad Nikaragvu varētu apmeklēt aptuveni divi miljoni viesu, kas nozīmē, ka šeit vēl var paspēt noķert autentiskas sajūtas.

Nikaragva slavena ar satriecoši skaistiem vulkāniem, Karību salu cienīgām pludmalēm, kafijas laukiem kalnu reģionos un arī sērfošanu.

Šī valsts ir viens no labākajiem atpūtas galamērķiem tādiem cilvēkiem kā "bekpekeri" jeb ceļotāji ar mugursomām, kas meklē izdevīgu ceļojumu, uzskata "Amerikanki.com".

Nikaragva ir perfekts galamērķis tiem, kas vēlas piedzīvot gana mežonīgas vides un mierpilnas atpūtas sajaukumu – plašumus un elpu aizraujošus dabas skatus un koloniālās vēstures un kultūras elpu bez vētras savā bankas kontā. Te tā dēvētie mugursomnieki dodas uz Granadu, lai redzētu unikālās koloniālās ēkas, bet uz Laguna de Apoyo, lai savām acīm skatītu fantastisko vulkānu ezeru Masaja (Masaya), kas atrodas tikai 20 minūšu brauciena attālumā no Granadas.

Ja plānojat apmeklēt Nikaragvu, tad labākais laiks, lai to darītu, ir no decembra līdz februārim, kad tur ir sauss un gaisa temperatūra ir aptuveni 32 grādi.

Kā atzīts "Indietraveller", Nikaragva ir lētākais galamērķis Centrālamerikā, naktsmītnes tur izmaksās smieklīgi maz. Protams, ceļš līdz tai no Eiropas ir dārgs, bet, ja izdodas atrast labu cenu lidojumam uz kādu no lielajām ASV lidostām, arī tas var izrādīties "paceļami".

9. Mongolija

Mongolija kādam var būt pārsteigums šajā sarakstā, tomēr zinošākie Latvijas ceļotāji to jau atklājuši un izbraukājuši, cildinot valsts plašumus un neskartos dabas objektus, lai arī šeit nereti nākas saskarties ar praktiskām problēmām.

Lai arī Mongolija kādam var šķist kā "tāltālā zeme", kas atrodas diezgan lielā izolācijā, tās tūrisms attīstās, un arvien vairāk ļaužu dodas atklāt šīs Centrālāzijas valsts eksotiku. Pēc Pasaules Tūrisma organizācijas datiem šogad tā piedzīvojusi 28,3 procentu kāpumu ārvalstu viesu skaita ziņā. Lai arī tas izklausās iespaidīgi, atskaites punkts pērn nav diez ko liels, un Mongolijā šogad ar visu šo kāpumu plānots sagaidīt aptuveni 400 tūkstošus viesu.

Šī ir interesanta vieta, kas slavena ar savām nomadu un ceļotājciltīm, kas mēdz uzņemt arī tūristus, un tā solās būt neparasta pieredze. Tāpat Mongolijā ir interesanti festivāli, piemēram, Nadaam svētki, kad var vērot cīņas, zirgu skriešanās sacīkstes un citas tradicionālas nodarbes.

Arī "Telegraph" iesaka Mongolijā izbaudīt tieši tās neskarto dabu un arī vietējās svinības, lai izprastu stepju iedzīvotāju dzīves ritmu un tradīcijas. Kā piemēru pieredzējuši ceļotāji min Zelta vanagu festivālu, kas 2017. gadā notiks no 31. septembra līdz 1. oktobrim. Kopš 1999. gada tas ir lielākais vanagu audzētāju un mednieku, kas putnus pielieto medībās, pulcēšanās notikums pasaulē, kas iekļauts arī UNESCO kultūras notikumu mantojuma sarakstā. Tajā var apbrīnot putnu majestātiskumu, to audzētāju prasmes un vanagu mednieku talantus. Tāpat var vērot medības ar ar putniem. Pasākums notiek Altaja kalnu pakājē, kas visu padara vēl iespaidīgāku.

Vairāk informācijas: Discover-bayanolgii.com

Fоtо: Shutterstock

Jāpiebilst, ka Mongolijā lielākoties iedzīvotāji nesaprot valodas, ko parasti pārzinām mēs, tādēļ vērts jau iepriekš kārtīgi saplānot braucienu vai izvēlēties kādas tūrisma firmas vai gida pakalpojumus. Tomēr labā ziņa ir, ka šajā valstī ceļojums neizmaksās dārgi, lielākos izdevumus radīs ceļa izmaksas.

Par to, kā latviešu meitenei Madarai veicās Mongolijā, ceļojot no Rīgas līdz Pekinai ar vilcienu, lasiet šeit.

10. Izraēla

Fоtо: AFP/Scanpix

Tā nu sanācis, ka topa pirmajā un pēdējā vietā atrodas valstis, kas dabā ir ne visai harmoniski kaimiņi. Kurš gan varēja paredzēt, ka šī gada visstraujāk popularitāti gūstošie galamērķi Tuvajos Austrumos būs Izraēla un Palestīna, retoriski jautā "The Telegraph". Tās ir ļoti atšķirīgas valstis it visās jomās, tomēr pieaugums tūrisma jomā gan abām ir kopīgs. Protams, daudzi viesi Palestīnā ierodas tieši caur Izraēlu. Arī Latvijas ceļotājiem pērn tika atklāts jauns maršruts no Rīgas uz Telavivu ar "WizzAir", tāpat arī "airBaltic" piedāvā tiešos lidojumus uz Izraēlu.

Šogad tās viesu skaita pieaugums ir bijis 25,1 procents, un plānots, ka, šādi turpinot, valsti 2017. gadā apmeklēs 3,7 miljoni cilvēku.

Ļoti populārs Izraēlas apmeklēšanas iemesls ir veselības uzlabošanas kūres. Neparastas izjūtas piedāvā ārstēšanas kurss Nāves jūrā, kura atrodas 400 metru zem jūras līmeņa un pārsteidz ar karstumu. Gaisa temperatūra šeit var būt pat divreiz augstāka nekā citviet Izraēlā. Neatņemama ārstēšanās kursa sastāvdaļa ir peldes Nāves jūras koncentrētajā sālsūdenī, no kura jāsargā acis, brūces, kā arī jāizvairās no tā iekļūšanas mutē. Dūņu procedūras ārstē daudzas kaites – astmu, psoriāzi u.c. Tā kā apkaimē ir ļoti maz augu, Nāves jūras ūdens un apkārtnes gaiss satur ļoti maz putekšņu un citu alergēnu, kas alerģiskiem pacientiem uzturēšanos šeit padara īpaši patīkamu. Nāves jūras kūrortos ir populāra klimatterapija (izmanto veselīgus klimatiskos apstākļus), helioterapija (izmanto saules radiācijas bioloģiskos efektus), talasoterapija (peldēšanās terapija), balneoterapija (izmanto Nāves jūras dūņas).

Izraēlā triju kultūru saknes jaušamas gan arhitektūrā, gan sadzīvē. Jeruzaleme ir kontrastaina – ir vietas, kur obligāti jāapsedz galva un potītes, bet citur pat dienas laikā notiek diskotēkas. Iespaidīgs skats paveras uz ķēniņa Hēroda celto Masadas cietoksni uz klints Nāves jūras krastā.
Tas nebūt nav viss. Vairāk lasiet šeit.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !