Foto: Publicitātes foto
Pagājušajās brīvdienās Pakrojas muižā Lietuvā pulcējās tūkstošiem zinātkāru cilvēku, lai piedalītos iespaidīgā ziemas festivāla "Ziemassvētku kosmosa stacija" atklāšanā. Izgaismoto skulptūru parku 15 hektāru platībā pasākumā papildināja Lietuvā pazīstamu mākslinieku veidoti lāzeršovi un profesionālu aktieru priekšnesumi. Festivāls norisināsies katru nedēļas nogali līdz janvāra vidum, stāsta muižas pārstāvji.

"Vēlējāmies saviem viesiem piedāvāt ļoti daudzveidīgu pieredzi, apvienojot teātri, šova elementus, mūziku, gaismas un Ziemassvētku garu. Tas ir grūts uzdevums, tāpēc 50 cilvēku lielajai radošajai komandai, kas veidoja festivālu, aicinājām piebiedroties Lietuvā pazīstamus māksliniekus - komponistu Leonu Somovu, gaismas mākslinieku Viliu Viļuti un citus", skaidro ziemas festivāla organizatori.

Pakrojas muižas teritorija festivāla laikā ir sadalīta trīs zonās. Festivāla galvenā tēma ir kosmoss. Tam veltītas ne tikai iespaidīgā izmēra izgaismotās skulptūras, bet arī lāzera un gaismas šovi, kas izkrāso debesis virs muižas un stāsta par Visuma tapšanu. Papildus kosmosa plašumiem apmeklētājus sagaida arī daudzkrāsaina okeānu pasaule ar brīnumainiem iemītniekiem. Trešā zona ir ar tūkstošiem lampiņu izgaismota svētku pilsēta, kas aicina sasildīties un sajust bērnības Ziemassvētku noskaņu. Tajā atrodama gan Ziemassvētku vecīša viesistaba, gan Ziemassvētku pasta nodaļa ar kamieli Buču, gan rūķu dāvanu darbnīcas, restorāns un kafejnīcas un, protams, Ziemassvētku tirdziņš.

"Šī festivāla unikalitāte – dzīvīgums. Festivāls ir rosības pilns: aktieri un animatori uzstājas ar izrādēm, skatītājus priecē iespaidīgi lāzeru un uguns šovi, emocijas rada unikāla mūzika, rūķi palīdz rakstīt vēstules Salavecim un māca dažādus amatus, uz galvenās skatuves notiek dažādi priekšnesumi. Šis nav vienkārši kārtējais skaists skulptūru parks, bet gan īsti svētki," vēsta organizatori.

Pirmo festivāla viesu iespaidi atšķīrās, vieniem vairāk patikusi kosmosa zona, citus pārsteidzis okeāns. "Man ļoti patika, ka izklaide tiek apvienota ar izglītību: ceļojot pa kosmosu, var uzzināt vairāk par Saules sistēmu, bet okeāna daļā - par ekoloģiju," dalās iespaidos festivāla apmeklētājs Arūnas. Savukārt viņa ceļabiedrus visvairāk pārsteigusi Itālijas klauna Kamilo uzstāšanās un lāzeršovs.

Šogad festivāla organizatori ir sagatavojuši arī īpašās aktivitātes skolēnu grupām. 20. decembrī ir ieplānota dienas programma latviešu valodā "Mazo astronautu Ziemassvētku lidojums", kurā pēc iepriekšējās rezervācijas tiek aicinātas piedalīties 1.-5. klašu skolēnu grupas. Kā arī visi Lietuvas un Latvijas skolu un bērnudārzu audzēkņi tiek aicināti piedalīties konkursā - kosmosa stacijas karoga veidošanā. Uzvarējušie darbi tiks palaisti atklātā kosmosā – 30 kilometru augstumā virs Zemes, un to veidotāji no Lietuvas un Latvijas būs uzaicināti apmeklēt festivālu un vērot vēsturisko notikumu tiešraidē.

Ziemas festivāls "Ziemassvētku kosmosa stacija" Pakrojas muižā priecēs apmeklētājus katru piektdienu un brīvdienās līdz 14. janvārim. Svētku periodā, no 25. decembra līdz 1. janvārim, festivāls būs atvērts katru dienu.

Plašāk par festivālu: www.pakrojasmuiza.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!