Foto: Shutterstock
Salīdzinot ar sendienām, šobrīd attiecību veidošana kļuvusi daudz sarežģītāka. Tehnoloģiju laikmetā izveidot īstu kontaktu nebūt nav vienkārši, kā arī jau sākumā mēdz parādīties šaubas par jaunās simpātijas patiesajiem nodomiem. Lai reizi no reizes neapdedzinātos, vērts pieņemt savus attiecību un randiņu nerakstītos "likumus", ņemot vērā arī vispārējo situāciju modernajā romantikas lauciņā.

Randiņu periodam jābūt satraucošam – ne garlaicīgam un nogurdinošam. Ar laiku tas kļūs nepatīkams, jo vairākas reizes mēģinājumi nav vainagojušies panākumiem, un cilvēkam var šķist – kāpēc gan lai šī reize būtu citādāka? Taču paļauties tikai uz to, ka Kupidons iešaus savu mīlestības bultu un viss noritēs kā pa diedziņi, ir naivi, tāpēc pieturēšanās pie saviem pieņēmumiem par randiņiem var līdzēt virzīties tuvāk savam īstajam cilvēkam.

Lai netērētu savu laiku, enerģiju un izvairītos no nepatīkamām situācijām, iepazīstinām ar "Women's Health Mag" un "Ny Post" piedāvātajiem attiecību likumiem mūsdienu "mērcē".

Satikšanās ar vairākiem cilvēkiem vienlaicīgi

Foto: Shutterstock

Ja vēlies nopietnas attiecības un satikšanās reizi nedēļā nav tas, ko šobrīd meklē, to ieteicams pateikt jau pašā sākumā. Kāds teiks – šādā veidā otru var sabiedēt, nemaz neļaujot attiecībām iet dabīgo gaitu, taču lielākoties nekas labs noklusēšanas gadījumā nav gaidāms. Tu taču nesaki, ka gribi viņu uzreiz precēt – konkrētajā dzīves posmā vienkārši esi gatava nopietnām attiecībām. Ja atklātums un patieso nodomu izteikšana viņa dūšai liek saskriet papēžos, izdari sev lāča pakalpojumu, jo tā nav ilgtermiņa partnerim atbilstoša rīcība.

Taču, pirms esi nolēmusi nobāzēties, ieteicams palūkot arī citus ūdeņus. Ja kādreiz satikšanās/sarakstīšanās ar vairākiem cilvēkiem paralēli bija absolūti nepieņemama, šobrīd tā ir realitāte, kurā atrodams arī labums. Citiem vārdiem sakot – kamēr vēl tikai iepazīsti konkrēto cilvēku, pirmo randiņu laikā vēl nav obligāti jāaiztaisa ciet durvis visiem pārējiem potenciālajiem partneriem. Kāpēc tā? Nevar izslēgt iespējamību, ka, pilnībā investējot sevi vienās attiecībās, otrs pēc randiņu perioda paziņo, ka tomēr nevēlas neko nopietnu. Tad seko pamatīgas sirdssāpes un vilšanās, ko varēji aiztaupīt, uzreiz nemetoties tajās iekšā pa galvu, pa kaklu.

Ar sešiem novecojušiem pieņēmumiem par attiecībām, kurus vērts atstāt pagātnē, vari iepazīties šajā rakstā.

Jo īsāki randiņi, jo labāk

Foto: Shutterstock

Kā skaidro eksperti, pirmajos randiņos pilnībā pietiek ar kopā pavadītu pusotru stundu jeb 90 minūtēm – šajā laikā iespējams iepazīt cilvēku virspusējā līmenī un, ja dzirkstele starp jums ir uzšķīlusies, to varēs pamanīt. Pārkāpjot 90 minūšu slieksnim vai kopā pavadot teju visu dienu, cilvēkiem acis aizmālē ideja par attiecību potenciālu, kas ne vienmēr realizējas dzīvē. Vakariņas, kas pārvēršas vētrainā ballītē vai filmu vakarā, var būt ļoti aizraujošas, taču var radīt arī apjukumu un dziļākus pārdzīvojumus, ja tālāk nekas neattīstās.


Runājot par randiņiem, laika gaitā sieviešu prātos "iesēdusies" doma, ka uz pēdējā brīža aicinājumiem vai piedāvājumiem atsaukties nevajag, jo tas parāda – esi gatava skriet pēc pirmā svilpiena un, iespējams, nopietnas attiecības viņam nav prātā. Taču viss nav tik viennozīmīgi. Mūsdienu dzīves ritms ir ārkārtīgi dinamisks, un varbūt viņš vienkārši nav labs laika plānotājs.

Problēma saskatāma brīžos, kad vīrietis netur savu vārdu un pēdējā brīdī tomēr atceļ. Stabilās attiecībās ir nepieciešams partneris, kurš ne tikai vēlas un spēj, bet arī ir patiesi ieinteresēts plānu realizācijā.


Sarunas par bijušajiem

Bieži vien uzsver, ka personīgas tēmas, piemēram, par iepriekšējām attiecībām nav cilājamas attiecību sākumposmā. Lai gan jāpiekrīt, ka sarunas par šiem jautājumiem var būt "smagas" un radīt lielu spriedzi, mūsdienās cilvēki aizvien atvērtāk izturas pret kādreizējām randiņu tabu tēmām. Viņi meklē partnerus, ar kuriem dalīt vienādas vērtības un redzējumu uz dzīvi, kas nozīmē ķeršanos klāt nopietnākiem jautājumiem jau ātrāk.

Ja nu vienīgi jūsu randiņš nenotiek parkā uz soliņa, tikai skatoties acīs un sarunājoties, agrāk vai vēlāk pienāk čeka dalīšanas brīdis. Kādreiz par rēķinu vienmēr parūpējās vīrietis, bet sievietes par maksāšanu nemaz nedomāja, taču ir 2020. gads, un pēdējos gados atšķirība starp dzimumiem uzskatāmi samazinājusies. Vienu reizi maksā viņš, otru – viņa, un tajā nav obligāti jāmeklē kādi zemūdens akmeņi.

Tāpat izplatīts variants ir rēķina dalīšana. Vēstīts, ka arī tad, ja jaunā simpātija no šī varianta atsakās, uzņemoties apmaksu, šādu žestu pozitīvi novērtē teju visi.

Divas nedēļas, lai uzrunātu vēlreiz

Foto: Shutterstock


Daudz tiek diskutēts par to, vai pēc randiņa uzreiz vajag rakstīt ziņu, kurā tiek izteikts gandarījums par kopā pavadīto laiku, tādējādi parādot savu ieinteresētību. Tāpat tiek runāts par to, kuram tad īsti tas būtu jāraksta – sievietei vai vīrietim. Eksperti norādījuši, ka patiesībā tā ir formalitāte, bez kuras pavisam mierīgi var iztikt, ja atvadas bijušas gana sirsnīgs. Šādā veidā iespējams arī uzturēt intrigu, taču, ja šķiet, ka biji pārāk rezervēta, tādējādi sūtot nepareizus signālus, pārliecinies, ka ziņa ir īsa un kodolīga.

Izdzirdot, ka nav jāceļ panika, ja pēc randiņa jaunā simpātija nav devusi ziņu, bet mierīgi var gaidīt divas nedēļas, kādam var parādīties neticības grumba pierē. Taču eksperti skaidro, ka ikvienam ir vajadzīgs laiks, lai saprastu, cik saderīgi esat un kādus plānus tuvākā un tālākā nākotnē varētu veidot. Lielāku uzmanību vērts pievērst ziņas saturam, piemēram, ja pēc divām nedēļām saņem ziņu: "Čau, kā iet?", nevis: "Čau! Šī bija traka nedēļa, bet es ļoti gribētu tevi vēlreiz satikt. Vai esi brīva nākamnedēļ?", tā nav labākā zīme. Ziņas saturs ir daudz svarīgāks par laiku, kad tā atsūtīta, tāpēc necel paniku un nemet plinti krūmos jau nākamajās dienās pēc randiņa.

Šajā rakstā kungi var atrast idejas, kā pirmo randiņu padarīt neaizmirstamu.

Apģērbs un ēdiens

Foto: Shutterstock

Vissvarīgākais randiņā ir justies brīvi. Nenoliedzami, ir zināma etiķete, kā vajadzētu ģērbties, apmeklējot konkrētas vietas, taču pēc iespējas centies pieturēties pie tiem garderobes elementiem, kuros vistiešākajā nozīmē varēsi pakustēties. Tev nav obligāti jāiestīvējas kleitā tikai tāpēc, ka uz randiņiem tā pieņemts iet.


Tas pats sakāms arī par ēdienu. Kādreiz bija dzirdami tādi uzskati kā – randiņos sievietēm labāk pasūtīt tikai salātus, noteikti nevajag apēst pilnībā visu, kas atrodas uz šķīvja, ēdienu uz mājām ņemt nedrīkst u.c, taču tas ir absolūti muļķīgi. Ja esi izsalkusi, nav jābadojas tikai tāpēc, ka kādam varētu rasties jautājumi par tavu lielo apetīti.

Starp citu, tieši laba apetīte ir viena no neparastajām lietām, ko vīrieši sauc par seksīgām. Vairāk lasi šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!