Foto: Shutterstock

Priekšā četras svētku brīvdienas. Un lai arī daļu no brīvdienām aizņems olu krāsošanas, satikšanās ar radiem un olu cīņas, paliks krietns laiks, lai izbaudītu arī pavasara atnākšanu. Un kas gan vēl latvietim mīļāks, ja ne pastaiga gar šalkojošu jūru vai īstena miera baudīšana purva takās. Lūk, 23 skaistas takas visā Latvijā ģimeniskai atpūtai.

Lapmežciema pagastā līdz jūrai aizstaigāt var pa īso, patīkamo un vieglo Kupskalnu dabas taku, kas ļauj piekļūt jūrai Bigauņciemā. Taka izbūvēta gar Siliņupes krastu un mežainajām kāpām, kas aizved līdz skaistajai smilšu pludmalei pie vecā Lapmežciema mola. Takas garums – 400 metri.

Garciema pastaigu taka ir lieliska vieta, kur ieelpot svaigu gaisu un sajust pavasara vēsmas. Taka no Aizvēju ielas Garciemā līdz jūrai aizved pa 650 metru garu taku, un visā tās posmā mainās takas augstuma līmenis, sekojot dabīgajam reljefam. Augstās kāpas dažviet sasniedz pat 16,5 metrus virs jūras līmeņa.

Ragakāpas dabas parkā Buļļuciemā ir divas takas. Viena no tām 2 kilometrus gara, pārsvarā veidota no koka laipām, tajā izveidoti arī informācijas stendi un soliņi, bet stāvākajās vietās – kāpnes. Savukārt Brīvdabas muzeja tuvumā no šīs takas pa kāpnēm var nokļūt arī uz otru dabas taku, ko apsaimnieko AS "Latvijas valsts meži" (LVM). Kā norādīts Jūrmalas tūrisma mājaslapām, pašlaik LVM apsaimniekotā 800 metru garā taka uz laiku apmeklētājiem ir slēgta, jo notiek koka konstrukciju atjaunošana.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!