Foto: DELFI/I.Evertovskis

Ilgi gaidītās Lieldienas ir klāt, tāpēc ir īstais laiks doties ārpus mājas, ieelpot svaigu gaisu, izstaigāties un labā garastāvoklī baudīt brīvās dienas. Patīkamas un daudzveidīgas atpūtas iespējas ir Limbažu pusē, jo pilsētā un tās apkārtnē ir daudz interesantu vietu, kurās gan uzzināt ko jaunu, gan arī palutināt garšu kārpiņas. Tās var apmeklēt dažādās kompānijās – ar bērniem, draugu lokā un arī ar mīļoto cilvēku.

Ja vēlies doties nesteidzīgā pastaigā un baudīt dabu, lielisks variants, kur to realizēt, ir Lielezera dabas takā Limbažos. Tā atrodas Lielezera ziemeļaustrumu galā, un ir 3,6 kilometrus gara. Ziemeļu galā izbūvēts putnu novērošanas tornis, turpat ir arī bērnu rotaļu laukums, labiekārtotas atpūtas vietas un izveidota laivu piestātne.

Pāri Donaviņai izveidots gājēju tiltiņš uz pontoniem. Šī ir laba vieta skaistai, nesteidzīgai pastaigai. Plašāk par burvīgo taku lasi šeit.

Vecais ugunsdzēsēju depo

Foto: N.Smelteris

Šī ir viena no pieturvietām, kas interesanta gan lieliem, gan maziem. Te garantēts neticīgs un aizdomu pilns skats uz senu zobārsta krēslu, atmiņas par tālruņa aparātiem, kādi vēl pirms pāris desmitiem gadu bija ikvienā mājā, salīdzinoši apgrūtinošs kāpiens pa šaurām, oriģināli saglabātām kāpnēm uz torni.

Torņa stiklotās grīdas var radīt arī nedaudz ekstrēmas izjūtas. Pa piektā stāva lodziņiem paveras skati uz Limbažu vecpilsētas centrālo daļu, tāpat iespējams noorganizēt arī fotografēšanos restaurētajā ugunsdzēsēju auto. Kontaktinformācija - Torņa iela 3, Limbaži, tālr. 64070632 vai 26351433.

Maiznīca un siera labumi

Foto: I.Evertovskis

Limbaži ir sena Hanzas savienības pilsēta, bijušais Rīgas arhibīskapijas tā sauktā Līvu gala administratīvais centrs un Rīgas arhibīskapa rezidences pilsēta 14. - 16. gadsimtā, ko nu atpazīstam pēc maizes, piena izstrādājumiem un citiem labumiem.

Kārumu mīļotāji jau paguvuši iecienīt maiznīcas "Lielezers" jaunumus – trīs dažāda veida smalkmaizītes - "Vāverīte"- ar karameles un zemesriekstu pildījumu, apaļo biezpiena maizīti un šokolādes magoņu maizīti. Klasisku vērtību cienītāji priecāsies par iespēju nogaršot maiznīcas lielāko vērtību jeb rupjmaizi, kuru var pazīt pēc garšas. Rupjmaizes izstrādājumu klāstam 2017. gadā pievienojusies Limbažu rupjmaize.

Starp citu, 2017. gada nogalē maiznīca saņēma latviskā kultūras mantojuma zīmi "Latviskais mantojums" - par latviskās maizes daudzināšanu. Par vēl citiem balvas ieguvējiem un viņu atziņām lasi šajā rakstā.

Siera cienītāji Limbažos var atrast augstas kvalitātes cietos sierus "Limbažu siers" produkcijas veikalā. Lai arī juridiskās formas un īpašumtiesības gadu gaitā mainījušās, tieši esošajā vietā jeb blakus viduslaiku pilsdrupām, pienotavas, piena pārstrādes un siera ražošanas pirmsākumi meklējami jau 1922. gadā. Plašāk lasi te.

Dzīvā sudraba muzejs Limbažos

Sudraba muzejs lielāko daļu apmeklētāju pārsteidz ar neierasto sudraba darbu formu un izmēru. Apmeklējuma laikā gids stāsta par iecerēm un vēstījumiem, ar kādiem tapis ikviens no mākslinieka Oļega Auzera darbiem.

Muzeja ekspozīcijas apmeklējumu papildina izglītojoša lekcija par sudraba lietošanu medicīnā. Ir iespēja nogaršot "dzīvā sudraba ūdeni", ielūkoties juveliera darbnīcā, kur notiek sudraba pārtapšana. Vēl Dzīvā sudraba muzejā ir iespēja apgūt juveliera amatu. Jaunajiem pāriem, uzsākot kopīgu dzīves ceļu, ir īpaša programma ar sudraba zariņu lodēšanu.

Par vēl citām interesantām vietām, kuras apskatīt Limbažos, lasi šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!