Foto: Shutterstock
Gada nogalei dāvājot mums papildu brīvdienas, daudzi vasaras mīļi steidz plānot atpūtas braucienu uz kādu siltu galamērķi. Latviešu ceļotāji ziemas sezonā ir īpaši iemīļojuši ceļot uz Ēģipti un Kanāriju salu Tenerifi. Tūroperators "Novatours" stāsta, ar ko katrs galamērķis ir īpašs un ko tie piedāvā ceļotājiem gada nogalē.

Laikapstākļi

Ēģiptes galvenie kūrortu centri – Hurgada un Šarm eš Šeiha decembrī lutina ar siltu gaisu temperatūru, kura svārstās no 18-25 grādiem. Tas nodrošina iespēju baudīt "viss iekļauts" atpūtu pie baseina, peldes jūrā, sauļošanos un aktivitātes brīvā dabā.

Tenerifē atšķirībā no Ēģiptes, klimats ir maigāks un temperatūra svārstās ap plus 22 grādiem. Lai gan decembrī Tenerife lutina latviešus ar sauli un siltumu, tomēr te nav tik karsti kā Ēģiptē.

Kāpēc šie galamērķi?

Ēģiptes pilsēta Hurgada ir viens no svarīgākajiem Sarkanās jūras piekrastes tūrisma centriem. Tas izveidojies zvejnieku pilsētiņas vietā, un no Kairas to šķir 450 kilometri. Kūrorts ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē viesnīcu skaita ziņā. Pilsēta, kuras piekrastē ir vairāk nekā 200 viesnīcu, vēl aizvien turpina attīstīties.

Hurgada ir slavena ar savu zemūdens pasauli, tāpēc tur savu atvaļinājumu pavada un ar sportu nodarbojas daudzi zemūdens peldēšanas entuziasti. Gandrīz katrā lielākajā Hurgadas viesnīcā ir iespējams noīrēt zemūdens peldēšanai nepieciešamo aprīkojumu. Iesācējiem tiek rīkoti kursi, kurus vada pieredzējuši instruktori.

Savukārt Šarm eš Šeiha ir viens no prestižākajiem un dārgākajiem kūrortiem Sarkanās jūras piekrastē. Šeit ir ļoti maz divu un triju zvaigžņu viesnīcu, taču pastāv lieliska četru un piecu zvaigžņu viesnīcu izvēle. Arī Šarm eš Šeihas nosaukums ir labi zināms zemūdens peldēšanas cienītājiem. Šeit pavisam tuvu krastam ir iespējams nirt un vērot koraļļu rifus.

Tenerife ir lielākā no Kanāriju arhipelāga salām. To bieži mēdz dēvēt par mūžīgā pavasara salu, jo tajā visu gadu valda maigs un silts klimats. Vulkāniskā sala ir tik unikāla, ka to varētu dēvēt par atsevišķu kontinentu. Šeit saplūst dažādas ainavas: saulainā dienvidu daļa ar galvenajiem tūristu kūrortiem un pludmalēm, pamestā austrumu piekraste, kalnainie rietumi un zaļie un ziedošie ziemeļi. Ne mazāk tūristu iemīļota ir salas centrālā daļa, kur atrodas viens no Spānijas pazīstamākajiem nacionālajiem parkiem "Las Cañadas del Teide" un Spānijas augstākais kalns ar Teides vulkānu, kura virsotni decembrī klāj sniegs.

Tuksnesis un vulkāns

Ēģiptē satiekas Sarkanā jūra, Vidusjūra un plašais Sahāras tuksnesis. Tuksnesīgos plašumus šeit iespējams baudīt daudz un dažādos veidos. Gan Hurgada, gan Šarm eš Šeiha piedāvā iepazīt smilšu bezgalību aizraujošos braucienus ar kvadracikliem, mierpilnās izjādēs kamieļa mugurā, kā arī baudot nakšņošanu beduīnu nometnēs.

Tenerife ir mājvieta majestātiskajam Teides vulkānam. To ieskauj Teides Nacionālais dabas parks, kas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Mēdz teikt, ka ainava atgādina Mēness vai Marsa virsmu, vai arī mūsu planētu dinozauru laikmetā.

Aktivitātes

Ēģipte piedāvā ļauties ne tikai iepriekš minētās aktivitātes, bet arī baudīt aizraujošas ekskursijas uz vēsturiskiem apskates objektiem, Sarkanās jūras pludmales, pilsētu autentisko šarmu, tirgus krāšņumu un bagātības, kā arī gardu arābu un citu valstu virtuves ēdienus.

Tenerifes maigā klimata dēļ, to īpaši ir iemīļojuši aktīvas atpūtas cienītāji, kas var baudīt pastaigas un pārgājienus dabas takās, kā arī vērot vaļus un delfīnus un izaicināt sevi dažādās ūdens sporta aktivitātēs.

Gada nogales svētku svinēšana

Lai arī Ēģiptes vietējie iedzīvotāji Ziemassvētkus svin janvārī, decembra nogalē gan Hurgadā, gan Šarm eš Šeihā ir jūtama svētku noskaņa. Viesnīcās un daudzos restorānos šajā laikā pieejamas īpašas svētku maltītes ar tematisku ēdienkarti, koncertiem un priekšnesumiem.

Savukārt gadu mija tiek svinēta skaļi un spoži. Pludmales, viesnīcas un pilsētas pārtop par svinību vietām. Bet absolūti neatkārtojamu pieredzi var gūt Nīlas kruīzā, kura laikā apkārt notiekošo uguņošanu var vērot no elegantas laivas.

Tenerife savus viesus sagaida ar krāšņām svētku tradīcijām. Pilsētas un ciemus caurvij svētku dekorācijas, Ziemassvētku tirdziņi un dažādi notikumi (teātri, koncerti, pasākumi).

Tenerifes pilsētā Kandelarijā ik gadu tiek būvēta īpaša, krāšņa un vizuāli iespaidīga Kristus dzimšanas aina, kas pulcē milzu skaitu apmeklētāju. Galvaspilsētas Santa Krusa de Tenerife Ziemassvētku tirdziņš ir vērienīgākais svētku tirgus Tenerifē. Tas viesus lutina ar amatnieku darinātiem amatniecības izstrādājumiem, plašu dāvanu klāstu un, protams, gardiem ēdieniem.

Arī jaunā gada sagaidīšanai Tenerifē ir daudz iespēju – dejas visu nakti kādā no naktsklubiem, uguņošanas vērošana, relaksējošas atpūtas baudīšana pasaules klases viesnīcā, uguņošanas un tālu horizontu baudīšana pludmalē un vēl daudz citas aizraujošas aktivitātes.

Gan Ēģipte, gan Tenerife ir brīnišķīgi ceļojumu galamērķi laikā, kad Latvijā valda ziema. Abi galamērķi gaida ciemos ceļotājus gada nogales svētkos – katrs ar savu unikālo un īpašo. Uzdāvini sev citādākus svētkus, uzdāvini sev vasarīgu sauli!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!