Foto: Privātais arhīvs/DELFI kolāža
15. maijā visā pasaulē atzīmē Starptautisko ģimenes dienu, svinot to, cik dažādas mēdz būt ģimenes un to ikdienas dzīve. Šī iemesla dēļ portāls "Cālis" atvēris savu stāstu lādi, lai izceltu desmit rakstus, kuros esam stāstījuši par visdažādākajām ģimenēm, vecākiem un bērniem.

Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) šī gada Ģimenes dienā izceļ to, ka ģimenes ir visdažādākās, – nāk no dažādiem sociālajiem slāņiem, piekopj unikālas tradīcijas, sastāv no atšķirīgiem ģimeņu modeļiem, bet tās visas vieno viena kopīga lieta – mīlestība pret saviem bērniem.

"Esam kā slavas zenītā. Cilvēki nāk klāt un vaicā, kā tiekam galā. Bet nav jau variantu – netikt. Cilvēks visam atrod risinājumu. Man ir draudzenes, kuras sūdzas, ka netiek galā ar vienu bērnu. Man tagad šķiet, ka ar vienu ir tik viegli, tās būtu kā brīvdienas," savulaik intervijā portālam "Cālis" atklājusi trīnīšu mamma Simona Špona. Tiesa – daudzbērnu ģimenes tiešām pierāda, ka ar savstarpējo saskaņu var izdarīt daudz, neskatoties uz ikdienas izaicinājumiem.

To, cik dažādas ir ģimenes, pierāda katrs no šiem stāstiem – kādā mamma viena audzina divas atvases, citā vecākus pārsteigusi trīnīšu grūtniecība, bet vēl kādā – tētis viens audzina trīs rakarus, jo zaudējis sievu. Šīs ir ģimenes, kas parāda, ka bērnu slimības ir pieveicamas, desmit bērni var būt īsta dāvana un vecāku laime, ilgi gaidīts mazulis var atnākt ar glābējsilītes palīdzību, un bērni var iedvesmot ceļošanai kemperī vai gariem iknedēļas pārgājieniem.

Katrs no šiem stāstiem ir īpašs, iedvesmojošs un parāda, cik mēs visi esam dažādi, bet tajā pašā laikā ļoti līdzīgi!

10 bērnu tētis no Krāslavas: Esmu laimīgs par Dieva dāvanu – meitiņu ar Dauna sindromu

Foto: Privātais arhīvs

Kad Mihails Tumašēvičs no Krāslavas vēl nebija precējies, viņš sapņojis, ka gribētu sev daudz bērnu. "Tā arī sapņoju…," atzīst krāslavietis, kurš audzina 10 bērnus, no kuriem pastarīte – nepilnus divus gadus vecā Anna – ir meitene ar
Dauna sindromu
. Lai gan sākotnēji tētim bijis šoks un iestājusies sevis žēlošanas stadija, tagad viņš ar sievu pateicoties Dievam par šādu dāvanu – īpašo meitiņu.

Lasīt vairāk

Vīram pie kapa apsolīju – meita staigās. Kristīnes spēka un cerību stāsts

Foto: Privātais arhīvs

Kristīne Spirģe dzīvo Jaunpiebalgā un viena audzina trīs bērnus, no kuriem viens ir ar īpašām vajadzībām. Pirms četriem gadiem 33 gadu vecumā savās mājās ar sirdstrieku mira Kristīnes vīrs Kaspars, sagāžot ģimenes pasauli kājām gaisā. Bet, kā saka pati Kristīne, ja Dievs kaut ko atņem, viņš noteikti arī kaut ko iedod – šajā gadījumā tas bija spēcīgs grūdiens, lai sieviete sāktu rīkoties un savu īpašo meitiņu Kristu celtu kājās vārda vistiešākajā nozīmē.

Lasīt vairāk

'Kad sievietē deg uguntiņa, viņa var visu': 10 bērnu mamma Marina

Foto: Olga Ivanova

Sievietes sūtība visupirms ir būt mātei, tad sievai, meitai, darba kolēģei un bērnu laišana pasaulē ir visdrošākais depozīts, tā saka rīdziniece Marina Šumane, kura kopā ar vīru Aleksandru audzina 10 bērnus. Vēl viņa uzskata, ka bērnu nevar būt par daudz, tieši tāpat kā mīlestības un laimes.

Lasīt vairāk

'Sievietes gēna pietrūkst.' Gundars Ābols pēc sievas nāves meitām ir mamma un tētis vienā personā

Foto: Privātais arhīvs

Mīlestība, bērnu smiekli un apskāvieni, nēsāšana uz rokām, medicīnas sniegtās iespējas un šo pakalpojumu izmantošanā ieguldītie finanšu resursi nebija pietiekami iedarbīgi līdzekļi, lai Liene Ābola pirms pieciem gadiem spētu stāties pretī mūsdienās tik ļoti izplatītajai sērgai – vēzim. Mammu zaudēja divas meitas, bet sievu – atvaļinātais Nacionālo bruņoto spēku brigādes ģenerālis, pašreizējais VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) meitasuzņēmuma "LDz loģistika" valdes priekšsēdētājs Gundars Ābols. Viņš savām meitām jau piecus gadus cenšas būt gan tētis, gan mamma.

Lasīt vairāk

Dzīvot un audzināt bērnus Ķīnā bija ļoti ērti. Lauras Belēvičas dzīves līkloči starp Latviju un Ameriku

Foto: Privātais arhīvs

Smaidīga, enerģiska, ļoti, ļoti draudzīga, atklāta, ar neskaitāmi daudzām interesēm un vēlmi uzzināt vēl un vēl – tādu Rīgā, klusā centra kafejnīcā, kādā darba dienas rīta stundā satieku Lauru Belēviču, bijušo rīdzinieci, kura patlaban dzīvo ASV, Kalifornijā, bet astoņus dzīves gadus pavadījusi Ķīnā, Šendžeņā. Lai kādus ceļus Laura nestaigātu pa pasaules karti, viņas sirds pieder Latvijai, un te viņa tāpat ik pa laikam ar vienu kāju atrodas.

Lasīt vairāk

Trīnīšu tētis Ēriks Bauers: bērni ir jāradina pie darba un disciplīnas

Foto: Privātais arhīvs

"Panikas nebija... Tikai pārsteigums," tā par ziņu, kas saņemta no sievas par to, ka gaidāmi
trīnīši
, saka Ēriks Bauers, florbolists, sieviešu
florbola
komandas "Lekrings" Cēsīs treneris un Amatas novada sporta pasākumu organizators. Šī ziņa no ginekologa kabineta, kurā sieva bija viena pati, jau tāda pasena, nu jau trīņiem – Emīlam, Artūram un Kristapam – ir trīsarpus gadi, nu jau puikas lieli – bērndārznieki!

Lasīt vairāk

Mēs vairs neesam galvenie – stāsts par glābējsilītē atstāta mazuļa ienākšanu jaunā ģimenē


"Labdien, gribam jums nosūtīt informāciju par kādu bērniņu," šāda satura zvanu no
Labklājības ministrijas
nu jau pirms divarpus gadiem saņēma Eva, atrodoties darbavietā. Kādā no Latvijas glābējsilītēm bija atstāts mazulītis, un nu bija pienākusi Evas ģimenes kārta adoptētāju rindā. Lēmums bija jāpieņem ātri, jo uz spēles taču ir mazs zīdainītis, kurš alkst mīļu roku un nemitīgas aprūpes, un arī ģimene jau tik ilgi bija gaidījusi, lai būtu trijatā.

Lasīt vairāk

Trīs bērni nav šķērslis – kā Kitija Balcare ar ģimeni ceļo kemperī


Kitijas Balcares ģimene ir piemērs tam, ka noķert ārzemju ceļojuma sajūtu var arī tad, ja ceļā jādodas ar mazu bērnu bariņu. Jau vairākus gadus Kitija ar vīru un bērniem sēžas savā kemperī, lai dotos tuvākos un tālākos izbraucienos pie dabas. Turklāt nakšņojot nevis glaunā viesnīcā, bet gan tur, kur visērtāk apstāties ar viņu mājiņu uz riteņiem. Un, kā norāda Kitija pati, kemperu iemītnieki ir sava veida ceļotāju kopiena, kurai šādi izbraucieni kļūst par mazu atkarību – būt ceļā un būt mājās vienlaikus.

Lasīt vairāk

Bērns būs pārgājiena vadītājs. Tēta pieredze, ejot pie dabas ar trīsgadnieku

Foto: Privātais arhīvs

"Esmu tāds pats čaiņiks kā visi citi, vienkārši regulāri dodos pie dabas ar ģimeni," savā "Facebook" ierakstā pirms pāris nedēļām rakstīja Jānis Vītols. "Regulāri" Jāņa ģimenei nozīmē vismaz reizi nedēļā, kad viņš kopā ar sievu un meitu dodas tuvākos un tālākos pārgājienos pie dabas, izbaudot tās krāšņumu, vērojot zvēru atstātās pēdas un ķerot elpu aizraujošus skatus. Šķiet, Jāņa degsme nesēdēt mājās pielīp arī citiem, tāpēc sarunā ar portālu "Cālis" ne tikai izvilinājām, kāpēc ir vērts nesēdēt mājās un ar bērnu doties garākos piedzīvojumos svaigā gaisā, bet arī labākās vietas, kur pārgājiena laikā nesatikt lērumu ļaužu.

Lasīt vairāk

Izskatās, ka man attīstās vēl citas maņas. Trīnīšu mammas Simonas stāsts

Foto: Privātā arhīva foto.

"Es laikam tūliņ nomiršu, nāc paskaties, vai tu redzi to pašu ko es?" tā Simonai Šponai sacīja ginekoloģe, kad tika veikta pirmā ultrasonogrāfiskā izmeklēšana. Trīs! Pārsteigta bija gan ārste, gan Simona, kura šajā reizē vizītē bija ieradusies bez vīra. Simonas bērniņi piedzima šā gada 18. janvārī
Rīgas Dzemdību namā
, šogad pirmie un pagaidām, cik zināms, – vienīgie šā gada
trīnīši
. Ko nozīmē auklēt trīņus, cik daudz spēka tas prasa no vecākiem, par to stāsta Simona, 34 gadus veca rīdziniece.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!