Kapu kultūra: svarīgākais par apstādījumiem un augu izvēli
Foto: Shutterstock

Vasaras mēnešos pilnā sparā kapsētās notiek kapusvētki, kur tiek godināta mirušo piemiņa. Neatņemama kapusvētku sastāvdaļa ir arī kopiņas sakopšana, kāda auga iestādīšana vai griezto ziedu ielikšana vāzē. "Tavs Dārzs" šoreiz no savas padomu vācelītes ir sarūpējis rakstus par kapu kultūru, proti, apstādījumu kopšanu un augu izvēli.

Piekritīsiet, ka katrai tautai kapu kultūra ir atšķirīga – mūsu kapi nereti līdzinās krāšņiem dārziem, bet citviet šāda prakse netiek piekopta.

Kad runa ir par kapu augiem, tad noteikti daudziem prātā nāk begonijas, kallas, krizantēmas, ledenītes, kapmirtes un arī skujeņi. Ir vēl virkne citu augu, kas kapu kopiņu var padarīt krāšņāku, tajā skaitā arī sedzējaugi. Kā "Tavs Dārzs" savulaik pastāstīja stādaudzētavas ''Baižas'' pārstāvji, galvenais faktors augu izvēlē ir apgaismojuma daudzums. Jālūko, vai kopiņa ir saules apspīdēta, vairāk ēnainā vietā vai arī atrodas pusēnā. Tas būs ļoti labs ceļvedis, lai izvēlētos piemērotākos augus kapiem. Tāpat esam arī apkopojuši tautas ieteikumus par kapu puķēm, kas, iespējams, palīdzēs izdarīt izvēli par labu kādam augam.

No arhīva vācelītes esam izcēluši arī rakstu par ziedu kultūru bērēs, proti, kas jāievēro ziedu izvēlē, ja jādodas uz bēru ceremoniju, kādi ir nerakstītie likumi vainagu pasūtīšanā un kas ir tās nianses, par kurām paši nemaz neaizdomājamies pieredzes trūkuma dēļ.

Source

DELFI Tavs Dārzs

Tags

Kapu kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form