Ziemas ķiploku ABC: stādīšanas knifi un uzglabāšanas padomi
Foto: Shutterstock

Ķiploku audzēšana nav no tiem vieglākajiem darbiņiem dārzā – tie ne tikai īstajā brīdī ir jāiestāda, bet arī pareizi jāuzglabā, lai nesanāk tā, ka pavasara sākumā jādodas uz veikalu pēc ķiplokiem, jo paša audzētie ir sažuvuši un nederīgi maltītēm. Šoreiz "Tavs Dārzs" sarūpējis noderīgus rakstus par ziemas ķiplokiem, kurus var vēl paspēt iestādīt arī oktobrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skaidrs ir viens – labas ķiploku ražas ieguvei nepieciešami vairāki priekšnoteikumi. Viens no tiem ir arī pareiza stādāmā materiāla izvēle, jo augsnē ir jāstāda labākās un veselīgākās daivas. Ja starp tām redzama pelēcīga apsarme – pelējums – ķiploki stādīšanai neder. Tāpat ne mazāk svarīgs aspekts ir stādīšanas vietas un augsnes izvēle, jo ķiploki viennozīmīgi pieprasa auglīgu augsni.

Kādi vēl knifiņi jāņem vērā ziemas ķiploku stādīšanā, lūko rakstā tālāk! Tur uzzināsi speciālistu un audzētāju ieteikumus stādīšanā, audzēšanā un arī novākšanā! Savukārt šajā rakstā vari izlasīt audzētājas Guntas Karitones pieredzes stāstu milzīgo ziloņķiploku audzēšanā, kuri, starp citu – arī ir jāstāda rudenī! To audzēšana, kā "Tavs Dārzs" pastāstīja Gunta, arī ir ļoti līdzīga mūsu ziemas ķiploku audzēšanai.

Tags

Dārzs Ķiploki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form