Spodrības mēneša ģenerāltīrīšanas plāns – darāmie darbi un padomi vieglākam solim
Foto: Shutterstock

Vieni pavasari sagaida ar prieku un lielu entuziasmu, citi ar nelielām bažām, jo skaidrs, ka šajā laikā būs jāpievēršas arī mājas uzkopšanas darbiem, kas tieši šajā sezonā nez kāpēc parādās pēkšņi tik daudz. Ziemas putekļi sakrājušies visās iespējamās malās, jārevidē skapis un, galu galā, jāmazgā arī logi! Lai darba soli kaut nedaudz atvieglotu, ''Tava Māja'' atgādina par darbiem, kas jāpadara, un vienlaikus sniedz padomus, kā to izdarīt pēc iespējas vieglāk.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plāns

Lai vai cik lieki tas varbūt kādam varētu šķist, sastādīt plānu un nepieciešamo lietu sarakstu ir pat ļoti vērtīgi. Citādi var gadīties, ka ģenerāltīrīšanas dienā nākas apjaust – lai izdarītu to un to, nepieciešams vēl tāds un tāds līdzeklis vai palīgrīks. Ja kārtīgi izdomāsi, kas nepieciešams, piemēram, birstes, sūkļi, mazgājamie līdzekļi, nebūs atrunas kāda darba nedarīšanai. Piemēram, logu mazgāšanai der nodrošināties ne vien ar līdzekli, bet arī sliedi vieglākai mazgāšanai vai jaunām mikrošķiedras lupatiņām, kas efektīvi uzslaucīs visus putekļus.

Spodrības mēneša ģenerāltīrīšanas plāns – darāmie darbi un padomi vieglākam solim
Foto: PantherMedia/Scanpix

Plauktu revidēšana

Ja pieņem, ka pavasara ģenerāltīrīšanai piedien vien logu mazgāšana, virsmu spodrināšana un aizkaru mazgāšana, kļūdies. Šis ir arī īstais laiks, kad sakārtot plauktos noglabāto mantu saturu – vai tās būtu drēbes, dokumentu kaudzes vai produktu skapīši virtuvē, revīziju pelnījušas arī šīs vietas.

Arī ''My Domaine'' iesaka mājas lielo tīrīšanu sākt tieši ar plauktu revīziju – sakārto, atbrīvo no liekā drēbju skapjus, apavu plauktus, atbrīvojies no liekā mājas biroja stūrītī, tāpat kritiski izvērtē, vai viss nepieciešams arī virtuves plauktos – vai nav kādiem produktiem beidzies termiņš, kaut kur nav iemetušās kodes utt. Visai vērtīgus ieteikumus, kā kritiski pārkārtot skapi, atradīsi šeit.

Ja esi nolēmis ķerties pie dokumentu šķirošanas, palūko šos ieteikumus, tāpat šis ir visai piemērots laiks, kad pārcilāt fotogrāfiju krājumus un sakārtot tos. Ja starp kārtojamām mantām atrodi visai daudz bērnu veidotos garadarbus, te būs interesanti piemēri, kā tos likt goda vietā.

Spodrības mēneša ģenerāltīrīšanas plāns – darāmie darbi un padomi vieglākam solim
Foto: Shutterstock

Virsmu mazgāšana

Skaidrs, ka spodrības mēnesī neiztrūkstoša būs lupatiņas izmantošana dažādos mājas darbos, un, šķiet, tieši šo ir visvairāk. Jāmazgā teju visas virsmas vannasistabā, jāslauka putekļi, jāmazgā sienas, grīdlīstes, durvis, mēbeles no iekšpuses un ārpuses utt. Darāmā tik tiešām netrūkst, tāpēc atliek vien ķerties pie kaut kā, lai darbu saraksts saruktu.

Kā no sienām nomazgāt ziemas putekļus, kā atbrīvoties no taukainā slāņa pie plīts virsmas sienas, nospodrināt spoguļus, lai tie ātri neaizsvīst, tāpat ieteikumus atradīsi, kā rīkoties, ja vannasistabā vietām parādījies pelējums.

Noteikti ņem vērā arī ieteikumus, kā mazgāt dažādus grīdas segumus, bet neiztrūkstoši būs slaucīt putekļus, un šajā sakarā ir pat apkopoti ieteikumi, kā pēc iespējas efektīvāk atbrīvot putekļus no dažādām virsmām, piemēram, lampu abažūra, žalūzijām.

Tekstiliju mazgāšana

Visai būtisks solis mājas ģenerāltīrīšanā ir dažādu tekstiliju mazgāšana. Pavasaris ir pat ļoti piemērots laiks, kad mazgāt aizkarus, tāpēc ņem vērā ieteikumus šajā sakarā, tāpat spilvenu, segu un pledu mazgāšana nenāks par ļaunu. Ja dekoratīvie lupatu deķīši jau zaudējuši tīrību, te atradīsi ieteikumus, kā tos vislabāk izmazgāt, taču netrūkst padomu arī lielo paklāju ģenerāltīrīšanai – kādus līdzekļus izmantot, kā žāvēt un kā atbrīvoties no nelāgās smakas.

Spodrības mēneša ģenerāltīrīšanas plāns – darāmie darbi un padomi vieglākam solim
Foto: Shutterstock

Sadzīves tehnikas apkope

Mājas tīrīšanas plānā noteikti jāiekļauj arī laiks tādiem darbiem, kā veļas mašīnas izmazgāšanai, cepeškrāsns iztīrīšanai un pat tvaika nosūcēja filtru izmazgāšanai. Par šiem un citiem sadzīves tehnikas apkopes darbiem lasi šeit. Starp citu, ''Tava Māja'' arī pārbaudīja, cik efektīva ir metode ar citrona izmantošanu smakas novēršanai cepeškrāsnī.

Visai aktuāli šajā laikā pievērsties arī ledusskapja tīrīšanai, tad nu šajā sakarā palūko pēc padoma, kā atkausēt saldētavu un atbrīvot no pabiezās ledus kārtas. Vērtīgi būs iepazīties arī ar padomiem, kādiem līdzekļiem mazgāt ledusskapja iekšpusi, lai nomazgātu traipus no virsmām un likvidētu radušos smaku. Ja pie vainas nav tīrība, izmanto kādu no šiem produktiem, lai absorbētu netīkamo aromātu.

Tags

Mājas darbi Mājas tīrīšana Spodrība Uzkopšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form