Meklē mājas: kaķenītes Fanija, Musja II un Rika, kura patversmē atgriezusies jau trīs reizes
Foto: Privātais arhīvs

Kaķenīte Rika savā piecus gadus garajā mūžā paguvusi dzīvnieku patversmē "Labās mājas" atgriezties vairākkārt, bet Fanija un Musja II cilvēkam atklājas vien ar laiku. Lūk, kādi peļu junkuriņi gaida savu saimnieku patversmē. Ja vari murrātājiem palīdzēt, sazinies ar patversmi un noskaidro, kā to vari vislabāk darīt, bet tikmēr iepazīsties ar patversmes darbinieku sagatavotajiem kaķīšu raksturojumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rika, patversmē no 2012. gada 19. novembra

Melnbalto kaķenīti kā 7-8 mēnešus vecu kaķmeitiņu kopā ar māsu uz patversmi atvizināja kāda Siguldas restorāna darbinieks: īpašniekiem apnicis, ka kaķi pa galdiem dzīvojas un apmeklētājiem ēst diedelē, licis uz patversmi aizvest, bet, ja neņemšot, tad kaķus atšaušot… Paņēmām. Viens meitēns, Rika, visai drīz aizbrauca mājās. Kāda kundze noskatīja, bet pēc pāris dienām kaķis bija atpakaļ – sēžot zem virtuves iekārtas un ņaudot. Otrreiz iekārtojām kādam jaunam pārim, pēc pāris dienām satraukti zvana: sēž paslēpusies un raud. Iedevām būri, kurā Rika tad adaptācijas periodu pārlaida un pēc tam kļuva par mīluli: klusu, maigas dabas, kārtīgu mīļkaķi. Ar laiku pāris ieviesa vēl vienu kaķi, tad nolēma radīt bērnu un Riku atveda atpakaļ: divi kaķi būšot par daudz, bet mājās palicējs ir šķirnes… Tā Rikucis dzīvo patversmē – ir apmeklētāji, ar kuriem piecus gadus vecā kaķenīte mīļojas un maigojas, ir tādi, no kuriem vairās.

Meklē mājas: kaķenītes Fanija, Musja II un Rika, kura patversmē atgriezusies jau trīs reizes
Foto: Privātais arhīvs

Piemērota tikai pacietīgiem cilvēkiem (Rika ļoti smagi pārdzīvo vides maiņu) ar iespēju pirmās pāris nedēļas mājās novietot būri (patversme aizdos). Kad tas būs pārlaists, jūsmājās mitīs mīļa jo mīļa kaķenīte; var adoptēt arī ar pusaugu bērniem.

Fanija, patversmē no 2016. gada 5. jūnija

Rudā pūkaine patversmē ir neizprotamas dabas kaķene. Vienbrīd, kad vēl ar saviem kaķēniem kopā dzīvoja, labprāt mīļojās ar cilvēkiem. Kopš nonākusi patversmes galvenajā adopcijas telpā, kur mīt pulks pieaugušu kaķu, no komunikācijas ar cilvēku tā kā bīstas.

Piemērota pacietīgiem ļaudīm bez mazu bērnu klātbūtnes. Fanijas vecums: 4-5 gadi.

Musja II, patversmē no 2016. gada 25. jūnija

5-6 gadus veca kaķenīte lūko pēc kādas lauku saimniecības vai privātmājas, kurā saimniekot, gan peles ķerot, gan citus darbus, kas nu kaķim mājās darāmi, izpildot.

Meklē mājas: kaķenītes Fanija, Musja II un Rika, kura patversmē atgriezusies jau trīs reizes
Foto: Privātais arhīvs

Patversmē ir piesardzīga pret cilvēku uzmanību, taču, trīs nedēļas pavadot pagaidu mājās, atklājās kā pašpietiekama, adekvāta kaķenīte, kura pa dzīvi pārvietojas ar moto: "Es cienu tevi, cilvēk, tu cieni mani, un tad jau kopā varam dzīvot."

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form