
Pēc ierašanās mājās, turiet savu kaķi drošā vietā un aiztaisiet durvis un logus. Sagatavojiet tualetes kastīti kādā nostūrītī jau laikus pirms jūs atvedat jauno kaķi mājās. Iekārtojiet guļas vietiņu un nolieciet ēdamtrauciņu klusākā vietā, kur nav caurvēja.
Neļaujiet citiem ģimenes locekļiem nēsāt viņu par daudz un izturēties pret kaķi kā pret rotaļlietu. Kaķēns būs nobijies un nomākts, jo būs pametis savu mammu vai citus brālīšus un māsiņas, tādēļ viņam noteikti būs nepieciešami maigi glāsti. Iedodiet viņam kādu rotaļlietu, lai viņš tai varētu pieglausties nakts laikā, un pārliecinieties, ka viņam ir silti. Ja kaķēns sāk ņaudēt, tad klusa radio mūzika varētu palīdzēt. Varat arī iekārtot kaķīša guļas vietiņu turpat blakus, kur guļat jūs. Pieradiniet kaķēnu naktīs būt mājās, drošībā no satiksmes.
Kaķēnus nepieciešams barot četras reizes dienā ar atbilstošu kaķēnu barību. Tīram ūdenim jābūt pieejamam visu laiku. Tā kā kaķēns aug, pieaug arī viņa apetīte, tādēļ, ja viņš ņaud un meklē vēl barību, iedodiet nelielu papildporciju. Kaķēni nepārēdīsies. Viņi ēdīs tad, kad jutīs vajadzību. Tomēr neatstājiet pārāk ilgi neapēstu ēdienu, īpaši siltā laikā.
Ir ļoti svarīgi vakcinēt jūsu kaķi pret dažādām slimībām. Kaķēnu var vakcinēt, kad viņš sasniedzis deviņas nedēļas, taču pirms šīs procedūras vispareizākais būtu konsultācija ar veterinārārstu. Ja kaķīti esat ņēmuši patversmē, vislabāk to vakcinēt divu nedēļu laikā pēc adopcijas. Tas viņam dos iespēju iekārtoties jaunajās mājās, kā arī neļaus inkubēties tādām infekcijas slimībām kā kaķu gripas vīruss. Turiet dzīvnieku iekštelpās, kamēr neesat pabeiguši visu vakcinācijas kursu. Veterinārārsts jums izsniegs vakcinācijas apliecību, kurā tiks atzīmēta ikgadējā vakcinācija. Vienmēr pārliecinieties, ka jūsu kaķis ik gadu saņem nepieciešamo vakcinācijas devu!
Raksta tapšanā izmantoti fonda “Dzīvnieku draugs” (www.dzd.lv) materiāli.