Deviņas savdabīga izskata kaķu šķirnes
Foto: Shutterstock

La perma franču valodā nozīmē 'ilgviļņi', un valdzinošā laperma kaķa kažociņš tiešām atgādina ieviļņotus dāmas matus. Tieši pateicoties unikālajam sprogainajam "mundierītim", šķirne ieguvusi nosaukumu ar tik elegantu skanējumu. Kaķis ar ilgviļņiem. Vēl šis neparastais murrātājs var lepoties ar lielām, izteiksmīgām acīm, viļņotām ūsām un vienlaikus mīlīgu un delverīgu raksturu.

Laperma kaķa lielākais lepnums bez šaubām ir unikālais sprogainais un patīkami mīkstais kažociņš. Tas ir viegls un gaisīgs, vilnas struktūra atgādina mohēru, tā nepieguļ ķermenim.

Kažoks var būt gan īsspalvains, gan garspalvains. Arī sprodziņas var būt dažāda izmēra. Kažoks var būt ļoti dažādās krāsās un zīmējumos.

Garspalvainajam laperma kaķim apmatojums ir mazliet garāks apkakles un "žabo" zonā, arī asti sedz izteikti kupla spalva. Īsspalvainā laperma kaķa kažoka matiņi neveido tik pufīgu apkakli, kā arī aste nav tik kupla.

Laperma kaķim raksturīga iezīme ir apmatojuma pušķīši ausīs un to galiņos. Mincim ir paplata ķīļveida galva ar viegli noapaļotām kontūrām. Acis ir lielas un izteiksmīgas.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form