Populāro tiešraidi no zivjērgļu ligzdas Kurzemē translēs 'National Geographic'
Foto: Dabasdati.lv

Latvijas Dabas fonda tiešraide no zivjērgļu ligzdas Kurzemē iekļauta TV tīkla "National Geographic" tiešraides šovā "Earth Live", "MansDraugs" pavēstīja fonda pārstāve Liene Brizga-Kalniņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiešraide norisināsies 9. jūlijā no pulksten 20 līdz 22 pēc ASV laika un tiks translēta 171 valstī. Latvijā "National Geographic" kanālā “Earth Live” varēs vērot ierakstā 30. jūlijā pulksten 21.

Divu stundu pārraides laikā notiks pieslēgšanās vairākiem desmitiem vietu visos sešos kontinentos no Dienvidamerikas līdz Āzijai, kur pasaulē atzītākie dabas filmētāji dos iespēju skatītājiem satikt savvaļas dabu visā tās daudzveidībā. Šī unikālā notikuma laikā paredzēta arī pieslēgšanās vairākām tiešraides kamerām, tai skaitā arī zivjērgļu ligzdai Latvijā.

“”Earth Live” ir vērienīgs un nebijis notikums, un esam ļoti priecīgi un pagodināti, ka arī mūsu putnu tiešraide kļūs par daļu no tā. Ieskatīšanās dzīvajā dabā ir skaista un aizkustinoša pieredze, kas ļauj cilvēkiem labāk izprast dabas norises un veido iejūtīgāku un saudzējošāku attieksmi pret dabu,” saka Jānis Ķuze, Latvijas Dabas fonda padomes priekšsēdētājs.

Latvijas Dabas fonds nodrošina tiešraides no putnu ligzdām jau sesto gadu. Šogad kameras uzstādītas pie jūras ērgļu ligzdas Durbes novadā, zivjērgļu ligzdas un ūpju ligzdas Kurzemē, melnā stārķa ligzdas Sēlijā, vistu vanagu ligzdas Rīgā, kā arī vienu mēnesi varēja vērot norises lielā dumpja ģimenē Engures ezerā. Šajā sezonā veiksmīga ligzdošana bija vistu vanagam, ūpjiem un zivjērglim, kā arī lielajam dumpim. Tieši zivjērgļa ligzdā šobrīd vēl ir divi jaunie putni, kurus audzina un baro vecāki.

Latvijas Dabas fonda tiešraidēm no putnu ligzdām šogad jau ir gandrīz 7 miljoni skatījumu, kopējais skatījumu ilgums ir vairāk kā 1 miljons stundas. 57% procenti skatītāju ir no Latvijas, bet pārējie no Krievijas, Polijas, Vācijas, Francijas un daudzām citām valstīm. Skatītāju visiecienītākā šajā sezonā ir zivjērgļa tiešraide.

Tags

National Geographic Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form