Trīs putnu cīniņš un vāverīte – dzīve melno stārķu ligzdā, kur šogad neizauga mazuļi
Foto: Dabasdati.lv

Latvijas Dabas fonda nodrošinātajā tiešraidē skatāma melno stārķu ligzda Zemgalē. Pretēji kā pērn, kad ligzdā tika izaudzināti divi stārķēni, šogad aktivitāte putnu mājvietā krietni pieplakusi. Nav izveidojies stabils pāris, tāpēc tēviņš Ozols lielāko daļu laika ligzdā pavadījis vienatnē. Taču brīžiem vēroti visai spraigi notikumi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nolūzis putnu iecienītais zars

Trīs putnu cīniņš un vāverīte – dzīve melno stārķu ligzdā, kur šogad neizauga mazuļi
Foto: Dabasdati.lv

Gada sākumā melno stārķu ligzdā Zemgalē noritējuši visi nepieciešamie sagatavošanās darbi, lai arī šogad interesenti varētu ligzdā notiekošo skatīt tiešraidē. Taču šogad ligzdā ir acīmredzamas izmaiņas, kas ietekmējušas tiešraides kopskatu, jo nogāzies zars, uz kura daudzkārt stāvējuši gan melnie stārķi, gan citi ligzdas viesi.

Kā ziņo "Dabasdati", šogad jaunā tiešraides sezona uzsākta ātrāk, 2. martā. Tiesa, tik agri putni vēl nav gaidāmi atpakaļ, pērn melnie stārķi šajā ligzdā atgriezās marta otrajā pusē. "Lai arī mežā atstātā kameras sistēmas daļa (saules panelis un kamera ligzdas kokā) bija veiksmīgi pārziemojusi, ligzdas koks bija piedzīvojis būtiskas pārmaiņas – domājams, sniega svara nolauzts zars bija uzgāzies ligzdu balstošajam zaram, kas triecienu nebija izturējis un bija nolūzis aptuveni vietā zem ligzdas. Tā rezultātā ir zaudēts lielais zars aiz ligzdas, kas iepriekš aizņēma lielu kopskata daļu – uz šī zara labprāt uzturējās gan vecie putni, gan jaunie, laikā, kad tie sāka kāpt ārā no ligzdas. No augšas uzkritušais zars nebija nolūzis pilnībā, bet bija palicis karājoties, tādējādi gan aizsedzot pielidošanas ceļu, gan draudot nogāzt ligzdu tajā brīdī, kad atdalīsies no koka stumbra pilnībā," vēsta "Dabasdati".

Lasīt vairāk

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form