Āzijas vīri: Cik gadus pie varas turas NVS valstu vadītāji
Foto: Reuters/Scanpix

Gadiem ritot, līderu sejas Neatkarīgo Valstu Sadraudzības (NVS) samitos mainās tikai daļēji. Pirms nedēļas Kazahstānas galvaspilsētā Astanā notikušajā NVS vadītāju sanāksmē vairāki no valstu prezidentiem uz kopēju fotografēšanos devās jau otro gadu desmitu pēc kārtas.

Ar atsevišķiem izņēmumiem, piemēram, Moldovas un Kirgiztānas gadījumā, NVS valstu vadītājiem ir tendence ar reformu palīdzību paildzināt prezidēšanas termiņus. Savukārt opozīcijai ir ierobežotas iespējas ietekmēt valsts politiku.

Kopēja šo valstu iezīme ir augsts korupcijas līmenis. Nereti korupcija kā sistēma tiek apzināti veidota, lai nodrošinātu atbalstu līderim no tam pietuvinātām personām, bet gadījumos, ja nepieciešams nomelnot kādu nevēlamu politisko personāžu, pret viņu viegli var ierosināt apsūdzības korupcijā.

Organizācijas "Transparency International" apkopotā korupcijas uztveres indeksa karte:

Lielā daļā NVS valstu ir izplatīti cilvēktiesību pārkāpumi, limitēta vai aizliegta brīvā prese un nevalstiskās organizācijas, piemēram, Krievijā un Uzbekistānā pat radītas valsts veidotas 'nevalstiskās organizācijas' kā "Naši".

Portāls "Delfi" piedāvā iepazīties ar NVS valstu līderiem tuvāk*:

*Lai gan arī Ukraina joprojām ir oficiāla NVS dalībvalsts, tā jau pērn pavasarī pēc Krievijas īstenotās Ukrainai piederošās Krimas okupācijas un aneksijas uzsāka izstāšanās procedūru.

Tags

Aleksandrs Lukašenko Armēnija ASV Azerbaidžāna Baltkrievija Čečenija Dmitrijs Medvedevs EDSO Eiropas Savienība Kalnu Karabaha Kazahstāna Krievija Krima Kurmanbeks Bakijevs Moldova Nursultans Nazarbajevs NVS Padomju Savienība Protesti Sīrija Tadžikistāna Turkmenistāna Ukraina Uzbekistāna Vladimirs Putins

Comment Form